SON DAKİKA

356 Araca Cezai İşlem Uygulandı

Bu haber 23 Ekim 2017 - 15:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaya yolu ve kaldırım işgalinde bulunan 356 araca, 118 bin 540 TL idari para cezası kesti.
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 2016 yılında 124 araç sahibine 28 bin 620 TL, 2017 yılının ilk 10 ayında ise 232 araç sahibine 89 bin 920 TL idari para cezası kesildiği belirtildi.
Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimlerin devam edeceği belirtilen açıklamada, “Yaya kaldırımları ve yaya geçişlerine araçların park edilmesi mevcut kanun ve yönetmeliklere göre yasal değildir. Yapılan denetimlerde ekipler tarafından yanlış park eden araçların sahipleri önce uyarılıyor, uyarı sonrası araç hala yerinde ise fotoğrafları çekilerek idari yaptırım karar tutanağı düzenlenerek, gerekli cezai işlemler uygulanıyor” denildi.
Kaldırım işgal eden araç sahipleri ve esnafa yönelik uyarıların yapıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Şehir içerisindeki kaldırımları işgal eden araç sahipleri ve esnafları bir kez daha uyarıyoruz, kaldırımlar yayalara aittir. Vatandaşlarımızın yürüme hakkı engellenmemelidir. Kaldırımları işgal eden esnafa da kabahatler kanununa göre ceza uygulanacaktır.”
Yaya geçişlerinin engellenmesinin vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşürdüğü ifade edilen açıklamada, “Yaya yolu ve kaldırım üzerlerine park edilen araçlar, vatandaşları zor durumda bıraktığı gibi kaldırımlara da zarar vermektedir. Engelli, yaşlı ve bebek arabası kullanan yayalar bu konuda daha fazla sıkıntı çekmemesi için herkesin gerekli duyarlılığı göstermesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat