SON DAKİKA

"Milletimizin Mümtaz Temsilcileri Muhtarlarımız"

Bu haber 20 Ekim 2017 - 11:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları ile buluştu.
Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Tunahan Çil, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Sağlık Müdürü Süleyman Budunoğlu, İl Özel İdare Sekreteri Mehmet Işık, İl Tarım Müdürü V. Sabri Gündoğdu, Fedaş Müessese Müdürü Yunus Koçakelçi, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku ve merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Toplantı Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku’nun açılış konuşması ile başladı. ‘Muhtarlık kurumunun 188 yıllık köklü bir kurum’ olduğuna dikkat çeken Butaku konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Dünden bugüne muhtarlarımızın özlük haklarında ciddi iyileştirmeler yapıldı. Önceki yıllarda köylerimize hizmet götürme konusunda güvenlik açısından sıkıntılar çekiyorduk. Ama bugün daha güvenli ve müreffeh bir noktadayız. Hizmetlerin devamlılığı noktasında sabırlı olmalıyız. Samimi olarak ülkemize ve insanımıza sahip çıkmalıyız. Sayın Valim bu yoğun programınız içinde bize zaman ayırdığınız için size çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.”
Daha sonra muhtarlara hitap eden Vali Mantı, ‘milletimizin mümtaz temsilcileri muhtarlarımız’ diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle gününüz kutlu olsun diyorum. Tabii kadimden gelen bir sıfat ve kurum olarak muhtarlarımız son derece mühim bir görevi deruhte ediyorlar. Yaptıkları iş hakikaten özveri gerektiren zor bir iş. Vatandaşın doğrudan ulaştığı ve sorunlarını ilettiği bir kurum muhtarlık müessesesi. Muhtarlık Müessesesi aynı zamanda bizim işlerimizi, diğer kamu kurum ve kuruluşların işlerini, Ankara’daki Merkezi hükümetin işlerini son derece rahatlatan bir kurum.
Muhtarlık Müessesesi çok eskiden gelen bir müessese. Osmanlı döneminden sonra Cumhuriyet döneminde 1924 tarihli bir kanunla mevzuat revize edildi. Tabii her görev gibi bu görevin de kendine özgü zorlukları var. Herkesi aynı anda ve aynı düzeyde memnun etmek gerçekten çok zor. İcraatlarınız beğenilmeyebilir, eleştiriler olabilir. Ama aslolan bildiğimiz doğrular ile halkımıza, değerli Bingöllülerimize daha kaliteli hizmetler sunmak olmalıdır.
Ben bu vesileyle ilimizde görev yapan tüm muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, herkese sağlık ve selamet temenni ediyorum.”
Toplantı merkez ilçe ve köy muhtarlarının söz alarak mahalle ve köyleri ile ilgili sorunları dile getirmeleri ve akabinde de ilgili kurum müdürlerinin cevap ve açıklamaları ile sona erdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat