SON DAKİKA

Üniversite Öğrencilerine Ekonomi-Finans Semineri Verildi

Bu haber 19 Ekim 2017 - 12:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Öğrencilerine Piyasa Eşlenirliği proje ve girişimcilik semineri verildi.
Bingöl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin haftalık olarak düzenlediği EkoFin Etkinlikleri kapsamında, bu hafta TEMA Bingöl temsilcisi Cuma Karaarslan tarafından ‘Girişimcilik’ Yatırım ve proje-piyasa eşlenirliği konulu sunum yapıldı.
Etkinlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Gürbüz; İktisat Bölüm Başkanı Dr. Bilal Bağış, Arıcılık ve girişimcilik gibi çalışmaları ile bilinen M. Ali Kutlu, fakülte araştırma görevlileri ve fakültenin lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Dr. Bilal Bağış koordinatorlüğünde başlatılan Ekonomi-Finans (EkoFin) Etkinlikleri serisi birçok anlamda bir ilk olma özelliği taşımakta ve akademik eğitim ve öğretimi tamamlama amacı gütmektedir. Ekonomi-Finans Etkinlikleri; konuşmalar, seminerler ve eğitim serisi; bölgesel kalkınma için atılan adımlar, geliştirilen projeler ile birlikte beşeri sermayenin ve sosyal sermaye potansiyelinin etkin kullanımı, geliştirilmesi ve kalkınma bilincinin ilin geneline yayılması için destekleyici bir seri olmayı; projelendirme desteği sunma ve akademik eğitim ve öğretimi tamamlama amacı güdüyor.
Ekonomi-Finans Etkinlikleri serisi, Bingöl gibi, kendi halinde küçük bir şehir ve üniversitede; öğrencilerin kendilerini geliştirmesi ve reel sektör ile bağlarını güçlendirmesi; piyasada ve profesyonel hayatta işlerin nasıl yürüdüğü ve iş dünyasının beklentilerini anlayabilmesi için reel sektör ve finansal kesimden konuşmacı ve davetlilerin üniversiteye getirilerek, öğrencilerle buluşturulmasını sağlamayı amaçlar. Bu sayede, hem tecrübelerin paylaşılması, hem gerçek hayatta işlerin nasıl yürütüldüğü ile ilgili bilgi paylaşımı, hem de öğrencilerin gelecek ve iş yaşamı ile ilgili sorularının cevaplanması amaçlanmaktadır.
Bu kapsamda sunum yapan Cuma Karaarslan, proje yapma yatırım kararı ve bu kararları etkileyen insan kaynağı ,piyasa araştırmaları, yerelden genele kalkınma konulu görsel bir sunum yaptı. Sunumda interaktif iletişim, iş dünyası gerçekleri, destekler, girişimcilik konularında örneklemeler ile sunum yapan Karaarslan, İnsan kaynağının temel mihenk oluğunu vurguladı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat