SON DAKİKA

Muş'ta Katı Atık Aktarma İstasyonu Açıldı

Bu haber 19 Ekim 2017 - 22:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş Bitlis karayolu üzerinde bulunan Muş Belediyesi’ne ait asfalt şantiyesinin yanında kurulan katı atık aktarma istasyonunun yapımı tamamlandı. Belediye Başkanı Feyat Asya, açılışı yapılacak olan aktarma istasyonunda incelemelerde bulundu.
Vali Aziz Yıldırım, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile yarın açılışı yapılacak olan istasyonun hizmete girmesi ile Muş’ta bir ilk yaşanacak. Bu proje ile bugüne kadar yapılan vahşi depolama sistemine son verilecek. Bundan sonra Muş merkez ve çevre ilçe ve beldelerden toplanacak atıklar, istasyonda bulundurulacak sıkıştırma aracına nakledilerek, Bitlis Katı Atık tesisine gönderilecek.
Açılış hazırlığının yapıldığı aktarma istasyonunda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, çalışmaların bir an önce tamamlanması yönünde talimatlar verdi.
Aktarma istasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Asya, “Allah’a şükürler olsun ki halkımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha hizmete sunuyoruz. Katı atıkların vahşi depolamasına son vereceğiz dedik, bugün bunu yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Malumunuz uzun bir süredir Katı Atık Bertaraf tesisinin kurulması ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. En son yaptığımız görüşmeler neticesinde Korkut’un Kümbet köyünde 550 dönüm arsa Katı Atık Belediyeler Birliği’ne tahsis edildi. Bu tesisimizin burada kurulması zaman alacağından mevcut atıkların nakledilmesi ile ilgili bir çalışma başlattık. Yıllardır katı atıklar Ahmed-i Xani parkının üst tarafındaki boş alanda toplanıyordu. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden bu sisteme son vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Başkan Asya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Toplanacak katı atıkların Bitlis Katı Atık tesisine nakledilmesi için gerekli protokolleri yaptık. Hemen akabinde nakil için gerekli olan sıkıştırma ve taşıma araçlarının alımını sağladık. Ekiplerimiz katı atıkların yükleneceği ve nakledileceği istasyon alanını belirleyerek burada ihtiyaç duyulan çalışmaları tamamladı. Allah’ın izniyle yarın Sayın Valimizin de katılımı ile istasyonumuzun açılışını yapacağız. Tüm halkımızı açılış törenimize davet ediyorum. İlimiz için önemli olan bir tesisin açılışını hep beraber yapalım.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat