SON DAKİKA

Vali Mantı'dan Muhtarlar Günü Mesajı

Bu haber 18 Ekim 2017 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Vali Mantı, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
“Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynaklarının aktarılması hususunda 7 gün 24 saat çaba gösteren muhtarlarımızın hizmetlerinin senede bir gün de olsa hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi amacıyla ‘19 Ekim’ tarihi 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ ilan edilmiştir.
‘Söz sahibi, seçilmiş, özgür ve ihtiyar’ gibi anlamlara gelen muhtar kelimesi kendi kültürümüzün hem kanaat önderi olma hem de yönetim konuları için geliştirdiği bir kavramdır.
Yerel yönetimlerimizin en köklü örnekleri Köy ve Mahalle Muhtarlıklarıdır. Muhtarlar seçimle işbaşına gelen ve her daim halkın hizmetinde olan temsilcilerdir. Köy ve Mahalle Muhtarlıkları hizmetlerin en ücra köşelere ulaşmasının en sağlıklı kanallarındandır.
Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da kamu yönetimi anlayışının en temel dinamiklerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Bizler de idareciler olarak muhtarlarımızla birlikte istişare ve fikir alışverişinde bulunarak Bingöl’ümüzün sorunlarına çareler üretiyoruz.
Bu vesileyle milletimiz ve devletimiz arasında köprü vazifesi gören, kamu hizmetlerinin etkin şekilde köylerimize ve mahallelerimize ulaşmasında önemli bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat