SON DAKİKA

Pilot Üniversite Rektörleri Bir Araya Geldi

Bu haber 17 Ekim 2017 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde düzenlenen 17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresine katılarak, Üniversitenin pilot üniversite seçilmesi sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bir konuşma yaptı.
Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi tarafından düzenlenen 17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi’nde, Bingöl Üniversitesinin de yer aldığı 5 pilot üniversitenin rektörleri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde bir araya geldi. Kongrenin ikinci gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla Kalkınma Bakanlığı tarafından 2006 yılı sonrasında kurulan 41 üniversite arasında desteklenecek 5 pilot üniversite rektörleri, Üniversiteler ve Bölgesel Gelişme Panelinde birer sunum yaptı. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak da bu panelde, Üniversitedeki pilot üniversite çalışmaları hakkında bir konuşma yaptı.
Panelde bir konuşma yapan YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, üniversitelerin tek tipten çıkartılarak, misyon yüklenmeleri gerektiğini ve bu projenin temel hedefinin de bu ihtisaslaşma olduğunu belirtti.
“Bingöl’ün bal kalitesi endemik bitkilerden kaynaklanıyor”
Paneldeki konuşmasında Bingöl Üniversitesinin pilot üniversite seçilmesi sonrasında yapılan çalışmalar ve hangi ihtisas alanlarının belirlendiği konularında bilgi veren Rektör Çapak, Bingöl balının kalitesi üzerinde durdu.
Bingöl’ün bal kalitesinin oldukça iyi olduğunu belirten Rektör Çapak, “Bingöl’ün bal kalitesi oldukça iyi. Bingöl balının kalitesi içerisindeki endemik bitkilerden kaynaklanmaktadır. Biz bu balın kalitesi hakkında bölgeyi bilgilendirip, bunun daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat