beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

80 Öğrenci Bingöl'den Karabük'e Gitti

Bu haber 13 Ekim 2017 - 18:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen iller arasında öğrenciler üzerinden kardeşlik köprüsünün kurulmasını amaçlayan ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi ile Bingöl’den 1000 öğrenci Karabük ve Muğla illerinde ağırlanacak.
Bu proje kapsamında Karabük’e gönderilen ilk öğrenci kafilesini uğurlama programına katılan Vali Vekili Cevat Gün, proje kapsamında Karabük ve Muğla’ya gruplar halinde toplam 1000 öğrencinin geziye gönderileceğini söyledi.
İlk grubun 40 kız, 40 erkek öğrenciden oluştuğunu ifade eden Gün proje ve gezi programı ile ilgili olarak şunları söyledi: ”Bu proje kapsamında 400 öğrencimizi Karabük’e 600 öğrencimizi Muğla’ya göndereceğiz. Projemizin amacı bin yıldır bu topraklarda Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Boşnak’ıyla, Pomak’iyla bir ve beraber olarak bütünlük içerisinde yaşayan, bunun da ötesinde tek bir millet olma bilincine ve şuuruna erişen milletimizin kardeşlik duygularını pekiştirmek, yeniden hatırlamalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin gençlerimizin yeni neslimizin bu bilinçle, bu düşünce yapısıyla yetişmelerini sağlamak, geleceğe güçlü bir şekilde ilerleyebilmek için tek millet şuurunu bütün toplumumuz üzerinde egemen kılmak, gençlerimizin Vatan toprağının her bir köşesinin kültürel mozaiğini görmelerini sağlamak başlıca hedeflerimiz arasındadır. İnşallah faydalı bir gezi olur. ‘Bingöl de benim, Karabük de benim, Solhan Yüzen Ada da benim, Ortaca Dalyan da benim’ diyen genç nesli yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bu projedeki amaçlarımızdan biri de budur.”
40 erkek ve 40 kız olmak üzere toplam 80 öğrenciden oluşan ilk grup 2 otobüs ile Karabük’e uğurlandı. 80 öğrenci 3 gün süreyle Karabük’ü gezecek.
Proje kapsamında Bingöl’den Karabük’e uğurlanan 80 öğrenciye 6 öğretmen, 2 güvenlik görevlisi, 2 sağlık görevlisi, 1 il temsilcisi ve 1 il görevlisi olmak üzere toplam 12 görevli eşlik edecek.
Öğrencileri uğurlamaya Vali vekili Cevat Gün, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Basuğay, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat