SON DAKİKA

Genç Devlet Hastanesinde Kağıtsız Hastane Dönemi

Bu haber 12 Ekim 2017 - 19:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Devlet Hastanesinde Kağıtsız Hastane Dönemi başladı.
Bingöl ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından 10 Ekim 2017 tarihinde Genç Devlet Hastanesine değerlendirme ziyareti yapıldığı bildirildi.
Yapılan değerlendirme sonucu Genç Devlet Hastanesinin, EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde gösterdiği ve Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazandığı belirtildi.
Ayrıca yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “HIMSS Avrupa, dünya üzerindeki hastanelerde süreçleri iyileştirmek ve hastaların daha iyi hizmet almasını sağlamak için geliştirdiği yöntem ve akış modellerini, HIMSS Analitik adı altında uluslararası bir standardizasyon mekanizması haline getirerek EMRAM’ı (Elektronik Tıbbi Kayıt Uyum Modeli) geliştirmiştir. Bu model, hastanelerin elektronik tıbbi kayıt yeteneklerini en temel hizmetlerden kağıtsız tıbbi kayıt ortamına kadar genişleyen bir aralıkta ele almaktadır. HIMSS Avrupa, bu model ile hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve geldikleri seviyeyi tespit etmek için uluslararası düzeyde kabul gören bir derecelendirme yapmakta ve 6. ve 7. Seviyeye gelmiş olan hastaneleri uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan ederek akreditasyon belgesi vermektedir.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat