SON DAKİKA

Bingöl İŞGEM Şirketi Kuruluyor

Bu haber 10 Ekim 2017 - 13:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, Bingöl İl Özel idaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata geçirilen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında şirket kuruluş işlemleri tamamlandı.
Şirket kuruluşu için Vali Ali Mantı başkanlığında yapılan imza törenine, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, TSO Başkanı Mahmut Ayas, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir ve TSO Genel Sekreteri Cemal Yılmaz katıldı.
Kurulan İŞGEM Limited Şirketinde, Bingöl İl Özel İdaresi % 70, Bingöl Belediyesi % 20 ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası % 10 ortaklık payına sahip olup Fırat Kalkınma Ajansı ise söz konusu şirkette pay sahibi olmadan yönetimde yer alacak. Kurulan şirket İŞGEM’in amaçlarının başarılı bir şekilde hayata geçmesi için faaliyet gösterecek.
İŞGEM kapsamındaki 22 adet atölye, iş fikirleri değerlendirilerek girişimcilerin kullanımına sunulacaktır. İŞGEM içerisinde kiracı olmak için başvuruların 20 Ekim 2017 tarihine kadar www.bingolisgem.com web sitesinden online olarak yapılması gerekmektedir.
İŞGEM’ler, birçok işletmenin en kırılgan oldukları “iş kurma aşamasında” girişimcilere farklı destekler sağlamasının yanı sıra işletmelerin sürdürülebilir ve rekabet edebilir seviyeye gelmelerine katkıda bulunuyor. İŞGEM’de yer alacak işletmelere düşük kira maliyeti, danışmanlık ve eğitim desteği gibi çeşitli imkânlar sunulacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat