beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Barakazi Mahalle Muhtarları ile Bir Araya Geldi

Bu haber 09 Ekim 2017 - 19:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahalle sorunlarına ilişkin muhtarları dinleyen Barakazi, çözüm noktasında fikir alışverişinde bulundu.
Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Barakazi, “Seçim vaatlerimiz arasında yer alan ve daha sonra ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan birçok yatırımı hayata geçirdik. Siz değerli muhtarlarımızın desteğiyle hem sorunlarımıza köklü çözümler üreteceğiz, hem de elbirliğiyle ilimizi kalkındıracağız” dedi.
“Üstyapı Çalışmaları Devam Ediyor”
Belediye bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Barakazi, geçtiğimiz günlerde başlatılan üstyapı çalışmalarının dört mahallede devam ettiğini söyledi.
Çalışmalar kapsamında doğalgazdan bozulan yolların onarılmaya başlandığını ifade eden Barakazi, “Saray Mahallesi’nde kilitli parke taşı çalışmaları tamamlandı. Şehit Mustafa Gündoğdu, Kültür, İnalı ve Simani mahallelerinde çalışmalar devam ediyor. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla Selahaddin Eyyübi ve Recep Tayyip Erdoğan mahallelerinde çalışmalara başlanılacak. Sanayi sitemizin iç yolları da üstyapı çalışmaları kapsamında asfaltlanacak” dedi.
Karlıova Devecik Köyü sınırındaki isale hattına bağlanmak üzere 3 adet içme suyu kaynağının satın alınarak Kürük Köyü’ndeki ana depo üzerinden kente aktarıldığını anımsatan Barakazi, Genç ilçesine bağlı Yiğitbaşı köyü sınırlarında bulunan Çotla yaylasındaki su kaynaklarını değerlendirmek için çalıştıklarını söyledi.
Çotla’nın Diyarbakır bölgesine bakan yamacında içme suyu kaynaklarının olduğunu ifade eden Barakazi, “Güvenlik problemi olmasına rağmen Çotla yaylasında incelemelerde bulunduk. Oradan Bingöl’e içme suyu getirmek oldukça güç bir durum. Maliyet bakımından merkezi hükümetin desteğiyle yapılabilecek bir iş. Buradaki suyu İller Bankası veya DSİ kanalıyla ilimize getirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde İller Bankası ve DSİ görevlilerinden oluşan bir heyet bölgeye giderek inceleme yapacak. Burada tutulacak rapor, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu’na sunulacak. Olumlu sonuç çıkarsa, merkezi hükümetin yatırım programına alınması sağlanacak ve uzun uğraşlar sonrası su kaynağı Bingöl’e getirilebilecek” diye konuştu.
Çöpten Enerji Üretimi Projesi
Katı atık düzenli depolama tesisindeki çöp gazını enerjiye dönüştürmek için çalıştıklarını belirten Barakazi, “Şehir merkezinin yanı sıra ilçe ve beldelerimizden toplanan çöpleri de katı atık depolama tesisinde toplayacağız. Muş ve Elazığ’ın Karakoçan ilçe belediyeleri çöplerini Bingöl’e göndermek istiyor. Buralardan gelecek çöplerle birlikte hali hazırda aştığımız kotayı daha da yükselterek, çöpten sızan metan gazını enerjiye dönüştüreceğiz” dedi.
Kültürhan Projesi
Canlı Hayvan Pazarı, Geçici Hayvan Bakımevi, Kadın Emek Çarşısı, 7 adet park yapımı, 10 adet çok amaçlı spor sahası yapımı, Tıbbi Sterlizasyon Tesisi gibi önemli projelerin tamamlanarak hayata geçirildiğini belirten Barakazi, planlanan projeler hakkında da etraflıca bili verdi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın deste­ğiyle Kültürhan Projesi’ni hayata ge­çirmeyi hedeflediklerini kaydeden Barakazi, “Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi ve yanında bulunan eski şeker fabrikası yıkılarak, büyük bir alan üzerinde yapılması planlanan ‘Bingöl Kültür Han Projesi’ kentimizin cazibe noktalarını attıracak. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafın­dan Osmanlı hanlarından esinlenerek geliştirilen projede, kütüphane, sergi sarayı, kongre merkezi, sinema ve ti­yatro salonu, kafe ve 40 butik dükkân yer alıyor. Proje, ilimizin ihtiyaçları doğ­rultusunda revize edilebilecek” diye konuştu.
Önümüzde süreçte hayata geçirilmesi planlanan, belediyenin yeni hizmet binası projesi, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Çapakçur Vadisi Projesi, Semt Kütüphanesi Projesi, Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü yapımı, Katlı Otopark yapımı Projesi, Engelsiz Bina Projesi gibi önemli projeler hakkında etraflıca bilgi aktaran Barakazi, muhtarlardan gelen soruları cevapladı.
Toplantı, mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerini dile getirmesiyle sona erdi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat