SON DAKİKA

Bazencir: "Bu AKP Etkinliği Değildir"

Bu haber 07 Ekim 2017 - 19:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonuna dair eleştirilerde bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir; “Bu bir AKP etkinliği değil. Neden sadece Cevdet Yılmaz’ın davetiyede adı var? Diğer siyasilere haksızlık yapıldığı gibi Bingöl’ün tanıtımı peşinen AKP’nin siyasi şovuna düşürülmüştür” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, İstanbul’dfa gerçekleştirilecek ve 11 Ekim’de startı verilecek olan Bingöl Tanıtım Günleri organizasyonuna dair yazılı bir açıklama yaptı.
CHP İl Başkanı Bazencir yaptığı yazılı açıklamada, “Bingöl Tanıtım Günleri adı altında İstanbul Maltepe sahilde 11 Ekim’de başlayacak bir etkinlik yapılacaktır. Bingöl adına sevindirici ve faydalı bir organizasyondur. Burada Bingöllün balı, böreği, kadayıfı kavurması tanıtılacak. Yetkililerden ricamız, ilimize ait olan bu ürünlerin denetimini sıkı bir şekilde yapsınlar. Ürünlerimizin kalitesine leke sürmesinler. Bingöl balını dünya ikincisi olduğu bir ortamda, stantlarda şekerli bal satmak Bingöl’e ihanet olur. Bingöl dağlarında merada otlamış kuzu, oğlak eti kavurması satılsın. Bingöl keçi tereyağından yapılmış kadayıflar, Kürt böreği satılsın” dedi.
Tanıtım amacıyla dağıtılan davetiyelere dikkat çeken Bazencir; “Bir de Milletvekili Sayın Cevdet Yılmaz’ın teşvikleri ile davetiyelere not düşünmüş. Bu bir AKP etkinliği değil. Neden sadece Cevdet Yılmaz’ın adı var. Diğer siyasilere haksızlık yapıldığı gibi, Bingöllün tanıtımı peşinen AKP’nin siyasi şovuna düşürülmüştür. Bingöl’deki siyasi şovlar İstanbul’a taşınmış Bingöl’e yazık olmuş” ifadelerine yer verdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat