SON DAKİKA

Doğum Hastanesinde Emzirme Haftası Etkinliği

Bu haber 05 Ekim 2017 - 20:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde sosyal hizmet biriminin hazırlamış olduğu 1-7 Ekim emzirme haftası etkinliği Sosyal Hizmet Uzmanı, Bebek Dostu çalışanları ve yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Kadınlara ve çocuklara yönelik yapılan etkinliklerde anne sütünün özendirilmesi, emzirmenin önemi ve anne-çocuk bağının psiko-sosyal etkileri ile ilgili bilgi veridi. Etkinlik kapsamında emziren annelere bebek battaniyesi, bebek önlüğü ve bilgilendirici broşürler dağıtılıp emzirme ile ilgili ayrıca sözlü bilgilendirme yapıldı.
Bingöl kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, “Etkinliğin asıl amacı yatan çocuk hastaların motivasyonunu yükseltip hastanenin ve hastalığın stres yaratan etkilerinden uzaklaştırmak oldu. Bu amaçla çocuklara yönelik palyaço gösterisi, çocuk oyunları, çocuk şarkıları ve yüz boyama, balon dağıtma gibi eğlenceli faaliyetler yapıldı. Etkinlikte Bingöl Üniversitesi Sosyal Hizmet Etkileşim Kulübü ve stajyer öğrenciler aktif rol oynadı. Etkinlik sonucunda mutluluğu yüzlerinden okunan çocuklar ve üniversite öğrencileri arasında etkileşimin arttığı görüldü” denildi.
Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata günün önemini vurgulamak amacıyla “Çocuk dostu hastanesi olarak amacımız halkımıza en iyi hizmeti vermektir“ açıklamasında bulundu.
Hastane Sosyal Hizmet Uzmanı ise “Çocuk hastalıkları tedavisinde psikososyal yaklaşım çerçevesinde çocukları hastanenin oluşturduğu stresli ve kaygılı ortamdan uzaklaştırarak çocuklara bir süreliğine de olsa kendilerini iyi hissedecekleri bir sosyal ortam oluşturmaktır” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat