SON DAKİKA

TAVZ-DER Saat Kulesi Önünde Aşure Dağıttı

Bu haber 04 Ekim 2017 - 22:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalınma Derneği Bingöl Saat kulesi önünde 2 bin 500 kişiye aşure ikramında bulundu.
Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği(TAVZ-DER) muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen aşure dağıtımına, Bingöl Belediyesi Başkan Vekili Halim Sügü, Solhan Belediyesi Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl’deki STK’lar ve davetliler katıldı. Dağıtım öncesinde dua yapılırken, sonrasında vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sügü, “Muharrem ayı vesilesi ile aşure ikramı yapılıyor. Tabi bu bizim dini bir geleneğimiz. Bu geleneği hem yaşatmak hem de bu adeti yeni nesle bir nebze olsun hatırlatmak gerek. Aşure ikramınızı Allah kabul etsin diyor, teşekkür ediyorum” dedi.
Muharrem ayının eşsiz bir ay olduğunu belirten Solhan Belediyesi Başkanı Abdulhakim Yıldız, “İnsanların birlik ve beraberlik içinde aynı masa etrafında birleştiği bu ayda yapılan aşure ikramını Allah kabul etsin. Bu etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olanlarda teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tavz Der Başkanı Mehmet Tezel, Muharrem ayının önemine vurgu yaparak, “Bu mübarek ayda dağıtılan aşureler birlik ve beraberliğin pekişmesi adına iyiliklere vesile olmaktadır. İnşallah daha nice bu mübarek ayları birlik beraberlik içerisinde kutlarız” şeklinde konuştu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat