SON DAKİKA

2 Bin Öğrenciye Aşure İkram Edildi

Bu haber 29 Eylül 2017 - 23:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muharrem ayı dolayısıyla üniversite öğrencilerine aşure dağıtıldı.
Bingöl Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı Bingöl İl Temsilciliği, Muharrem Ayı etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi kampüsünde aşure etkinliği düzenledi.
Belediye Başkan vekili Halim Sugü, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Olgun ile Üniversite Genel Sekreteri Abdullah Taşkesen’in katıldığı etkinlikte, 2 bin öğrenciye aşure ikram edildi.
Program sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Sugü, “Muharrem ayı münasebetiyle üniversite öğrencilerimize aşure ikramında bulunduk. İslam’ın en güzel adetlerinden biri olan ve Muharrem Ayı’nın 10. günü dağıtılan Aşure, birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesidir.  Her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliklerindeki amacımız, vatandaşlarımızın arasındaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmektir” dedi.
Aşurenin, paylaşma ve dayanışma duygusunu toplumda artırdığını vurgulayan Sugü, şunları söyledi: “Asırlardır yaşatılan Aşure geleneği, toplumda birlik ve beraberliği pekiştirmeye vesile oluyor. Yapılan bu aşure etkinliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Aşure Günü’nün ilimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat