SON DAKİKA

Mahalleli Çözüm Bekliyor

Bu haber 25 Eylül 2017 - 17:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bingöl’ün Solhan ilçesine bağlı Boğlan Mahallesi’nde karayolu kenarındaki koruma duvarının üzerinde bulunan çitlerin bir kısmı sökülüp yere düşmüş bir kısmı da sökülmek üzere. Mahalle sakinleri çocukların düşme ihtimaline karşı tedirgin olduklarını belirtip çözüm beklediklerini ifade ettiler.

Boğlan Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde ne sebeple olduğu bilinmeyen bir şekilde karayolu kenarındaki koruma duvarının üzerinde bulunan çitlerin bir kısmının sökülüp yere düştüğü bir kısmının da sökülmek üzere olduğu öğrenildi.
Boğlan Mahallesi şehir içi halk otobüsü durağı yanında bulunan ve karayolu koruma duvarı olarak yapılan duvarın üstündeki çitlerin bir kısmı sökülüp aşağı düşmüş durumdadır. Çitlerin duvarın üstündeki kısmının da sökülmek üzere olduğunu belirten mahalle sakinleri, “bir- iki hafta önce sökülme nedenini bilmediğimiz bir şekilde çitlerin bir kısmı duvardan aşağıya düşmüş bir kısmı da henüz duvarın üstü olmasına rağmen sağlıklı bir durum olmadığı görülmektedir. Karayolları koruma duvarı yüksek olduğundan duvarın üstüne yapılan çitlerin düşmesi ile söz konusu yerden tedirginlik yaşıyoruz. Çitlerin en kısa sürede yeniden onarılıp eski güvenliğin sağlanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.
Solhanınsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat