SON DAKİKA

Kadın Emek Çarşısının Resmi Açılışı Yapıldı

Bu haber 25 Eylül 2017 - 22:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesince kadınların el emeklerini kazanca dönüştürmesi için yaptırılan ve içerisinde 18 işyeri yer alan Kadın Emek Çarşısı’nın resmi açılışı gerçekleştirildi.
Yenişehir Mahallesi’nde Bin 190 metrekare alan üzerine inşa edilen Kadın Emek Çarşısı’nın açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Özlem Zengin, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.
“Kadınlar toplumun yarısıdır”
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kadınlar olmadan ekonominin ve demokrasinin istenilen hedeflere ulaşamayacağını belirterek, “2023 hedefimizi kadınıyla erkeğiyle tüm toplum olarak gerçekleştireceğiz. Kadınların enerjisini, gücünü devreye sokmadan, onların potansiyelini harekete geçirmeden bu hedeflere ulaşamayız. İş gücü piyasasına ve ekonomiye kadının dahil olması lazım. Hem iş gücü piyasalarına çalışan olarak hem de girişimci olarak dahil olması lazım. Kadınların iş gücüne katılmasında her yıl bir puan artış oluyor. Bu gelişmemiz açısından en önemli dinamiklerden birini oluşturuyor ama biz kadınları sadece çalışan olarak değil, girişimci olarak da görmek istiyoruz” dedi.
 “Cumhurbaşkanımız kadınlar adına büyük bir şans”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınların sosyal hayata atılmasında önemli bir rol oynadığını belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin ise, “Burada yapmamız gereken kadınların adına, kendi içimizde var olan bu kardeşliği, bir şey yapma gayretini muhafaza etmek. Türkiye’nin dört bir tarafından buraya toplanan kadınlar aslında Bingöl’e daha iyi ne yapabiliriz, kadınlar nasıl daha büyük bir katkı verebilir müzakeresini yapmak ve elbette hayata geçirmek için buradayız. Hem Türkiye için hem dünya için hem de kadınlar adına çok büyük bir şans Sayın Cumhurbaşkanımız. Keşiflerin sadece fen ilimlerinde olmadığını, sosyal hayatta da keşifler olduğunu düşünüyorum ve Sayın Cumhurbaşkanımızı Türkiye sosyal hayatı için sosyolojik bir keşif yaparak kadınların hayattaki gücünü bize hatırlatan bir insan olarak görüyorum” şeklinde konuştu.
Barakazi: “Emekler, kazanca dönüştürülüyor”
Belediye Başkanı Barakazi, seçim döneminde böyle bir projenin vaatleri arasında olmadığını anımsatarak, kadınlar ile karşılıklı fikir alışverişi sonucunda projenin hayata geçtiğini söyledi.
Kadın Emek Çarşısı’nın üretici kadınlar için pazar yeri olduğunu ifade eden Barakazi, “Üretken kadınlarımız, el emeği göz nuru ürünleri burada satışa sunarak, hem aile bütçesine hem de ilimizin ekonomisine katkıda bulunuyor. Kadın Emek Çarşısı’nın proje ve yapım aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kurdele kesimiyle resmi açılışı gerçekleştirilen Kadın Emek Çarşısı’nda satışa sunulan ürünleri inceleyen katılımcılar, üretici kadınlardan bilgi aldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat