SON DAKİKA

Eğitim Nesil Yetiştirme İşidir

Bu haber 25 Eylül 2017 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başladığı hafta dolayısıyla “İlköğretim Haftası” program düzenlendi. Programda konuşan Kaymakam Okumuş, eğitimin nesil yetiştirme işi olduğunu söyledi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başladığı ilk hafta Hükümet Konağı önünde başlayan “İlköğretim Haftası” programı, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu Konferans Salonu’nda devam etti.
İlköğretim Haftası programına; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Sinevizyon gösterisi yapılan ve öğrencilerin şiir okuduğu programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içindeyiz. Eğitim ordusuna yeni başlayan 600 tane yeni öğrencimiz, 48 okulumuzda 421 öğretmen ve toplamında 7085 öğrenci ile eğitim öğretime başlamaktayız. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz biz insanlığın ilk kitabı olan kitabımız, ilim ve öğrenmeyi hak ettiği değeri vermiştir. Öğrenmek için zaman, mekan, cinsiyet ve yaş sınırı tanımamıştır. Bu anlamda amacımız sizlere hayat boyu lazım olan bilgi ve beceri kazandırmanın yanında kendini ifade edebilen, soran, sorgulayan, düşünen, düşüncelerini demokratik açıdan ifade edebilen, ülkesini ve insanlığı seven bireyler yetiştirmektir. İnancımızın, milletimizin ve memleketimizin yarınları evlatlarımıza emanettir. Özellikle bu süreçte yapmamız gereken aile yuvasından sonra çocuklarımızın yoğrulduğu, eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulumuzda sürekli iletişim halinde olmalısınız. Çocuklarımıza karşı anlayışlı ve duyarlı olunuz. Onlara kendilerini ifade etme hakkını tanıyınız. Çocuklarınızı kontrol ediniz, fakat asla baskı altına almayınız. Çocuklarımıza iyi örnek olabilecekleri ortamlara katılmalara teşvik ediniz.”
“EĞİTİM NESİL YETİŞTİRME İŞİDİR”
İlköğretim haftası programında kısa bir konuşma yapan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını yüce Allah’dan niyaz ediyorum. Bu vesileyle eğitim öğretim gibi işle iştigal ederken yaralanan bütün eğitim ordumuza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Son yıllarda özellikle Aybuke ve Necmettin öğretmenler gibi milletimizin göz bebeği öğretmenlerimizin katledilişini izledik. Bunu öğrencilere uygun yerde, uygun şekilde sizlerden aktarmanızı rica ediyorum. Onlara da Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. 17 milyon öğrencisi, 1 milyon çalışan öğretmen ile inşallah bu 2017-2018 eğitim öğretim yılı da önceki eğitim gibi başarılı, sağlıklı bir şekilde neticelenir. Eğitim nesil yetiştirme işidir. Öğretmenlerden isteğimiz donanımlı bir nesil yetiştirmektir. Bu öğretmenlerimizin işidir. Bu konuda biz devlet olarak öğretmenlerimizin yanındayız.” İfadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan öğrenci kardeşlerine çiçek takdim ederek okullarına hoş geldiklerine yönelik bir karşılama yaptılar.
Solhanınsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat