SON DAKİKA

Sanayi Esnafından Yol Kapatma Eylemi

Bu haber 21 Eylül 2017 - 21:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl merkeze bağlı Kaleönü mahallesinde yer alan Sanayi sitesindeki esnaflar yolu araç trafiğine kapattı. Belediye yolların yapılacağını açıkladı.
Sanayi sitesinin içerisinde bulunan yolların bozuk olması uzun zamandır tartışılan konu. Yolların bir türlü yapılmaması üzerine sanayi esnafı yol üstüne demir direkler koyarak yolu araç trafiğine kapattı. Yol sorunlarının çözülmesini isteyen esnaf ile Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi görüştü. Esnafı ikna edemeyen Barakazi sanayi sitesinden ayrıldıktan sonra bir süre daha eylemi sürdüren esnaf, kendi aralarında anlaşarak yolu tekrar açtı.
Belediyeden Açıklama Geldi
Sanayi esnafının yol kapatma eylemi sırasında bölgeye giden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, esnafı ikna edemeyerek bölgeden ayrıldı. Daha sonra belediyeden konuyla ilgili yazılı bir açıklama geldi. İşte o açıklama;
“Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen yol kapatma eylemine ilişkin basın notu:
Sanayi Sitesi’nde bulunan bir grup esnaf, sanayi içindeki yolların yapılmadığını gerekçe göstererek Bingöl-Muş karayolunda Sanayi Sitesi’ne giren yol ayrımını araç ve tahtalarla trafiğe kapatarak eylem yapmışlardır. Olayın ardından bölgeye giden Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, sanayi esnafıyla görüşerek, eyleminin kanuni olmadığını, sürücüler dahil birçok vatandaşın mağdur olduğunu belirterek, eylemin sonlandırmasını istemiştir.
Belediyemiz tarafından geçen yıl yağmur suyu çalışmaları yapılan sanayide, esnafın iç yolların yapılması yönündeki talebi üzerine sanayi sitesinin iç yolları üstyapı ihalesine dahil edilmiştir. Söz konusu sanayi içi yollar, sanayi kooperatifi sorumluluğunda olmasına rağmen kooperatifimizin işi yapacak mali gücü olmadığından dolayı belediyemiz işi üstlenmiştir.
Söz konusu sanayi içi yollar, kısa süre önce sonuçlanan ve çalışmalara başlanılan üstyapı işleri kapsamında asfaltlanacaktır. Saray Mahallesi’nde startı verilen üstyapı çalışmaları kapsamında sanayi sitesi, doğalgazdan bozulan yollar ve imara yeni açılan yollar dahil olmak üzere çeşitli bölgelerde çalışma yapılacaktır.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat