beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Madde Bağımlılığı Eğitimleri Başladı

Bu haber 21 Eylül 2017 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde Madde Bağımlılığı Eğitimleri Başladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında, Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim Danışmanlık Birimince gerekli planlamanın yapıldığı ve Bingöl Yeşilay Şube Müdürü Ahmet Karaca ile Bingöl Yeşilay Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Bayram Yurt tarafından Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda bulunan 15 yaş üstü 18 çocuğa “Madde Bağımlılığı” konulu seminer verildi.
Seminer, 19.09.2017 tarihinde 16.00 da İller Bankası Çocuk Evleri Sitesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Eğitim esnasında çocukların soruları cevaplandırılarak her türlü maddeden neden uzak durulması gerektiği, madde kullanımının olası etki ve zararları, “Hayır” diyebilmenin önemi, sigara kullanan ve kullanmayanların örnek vakalar üzerinden sağlık ve psikolojik açıdan karşılaştırılması gibi konular üzerinden duruldu. Eğitimin sonunda desteklerini sunan eğitimcilere teşekkür edilerek eğitime son verildi.
Sonraki gün ise Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Biriminde görevli Sosyal Çalışmacı ve Psikolog tarafından Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda çalıab 29 Özel Hizmet Alımı personeline İller Bankası Çocuk Evleri Sitesi Konferans Salonunda ‘Madde Bağımlılığı’ konulu seminer verildi.
Bu seminerde, Madde Bağımlılığı Nedir? , Bağımlılık Yapıcı Maddeler Nelerdir? , Bağımlılığın Olumsuz Etkileri, Madde Kullanımı Belirtileri, Bağımlılık Nasıl Başlar ve İlerler? , Kişi Ne Zaman Bağımlı Olur, Kullanıcıların Sığındığı Gerekçeler, Bağımlılık Nasıl Tedavi Edilebilir? Tedavi Konusunda Önemli Etkenler, Madde Kullanımının Getirdiği Yasal Sorumluluklar vb. konular işlendi. Seminer sonunda, katılımcıların soruları cevaplanarak eğitime son verildi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat