SON DAKİKA

"Bu Topraklar Bize Şehit ve Gazilerimizin Emanetidir"

Bu haber 20 Eylül 2017 - 10:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Bingöl Valiliği önünde resmi tören gerçekleştirildi.
Atatürk Anıtına çelenkler sunulması ile başlayan törende, şehit ve gaziler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Eylül Gaziler Günü mesajı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Personel Yarbay Murat Fatih Teker: “Şanlı tarihimizi oluşturan, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, herkesi rahmetle anıyorum. Balkan, Kafkas, Kore ve Kıbrıs’lı soydaşlarımızın bizlere sevgi ile bakması siz gazilerimizin eseridir. Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır.” dedi.
Törene, Vali Ali MANTI, 49’ncu Komando Tugay Komutanı Ersin ALTAY, Bingöl Belediye BaşkanI Yücel BARAKAZİ, İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim TAN, Bingöl Muharip ve İç Güvenlik Gaziler Derneği Başkanı Ziya YENER, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Gerçekleşen törenin ardından Vali Ali MANTI beraberindeki protokol heyeti, Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK)’ı ziyaret ederek, şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınlarıyla bir süre sohbet etti.
Gaziler günü münasebetiyle gazileri ve derneği ziyaret ettiklerini belirten Vali MANTI şunları söyledi:
“Çeşitli ziyaretlerimiz var. Şehit ve Gazi ailelerimizle yemek programımız var. Tüm gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Aileleri ile beraber nice mutlu, huzurlu günler diliyorum. Bu Topraklar Bize Şehit ve Gazilerimizin Emanetidir. Allah milletimizi her türlü dâhili ve harici beladan korusun. Birlik ve beraberliğimize göz diken her kim varsa Allah kahretsin, perişan etsin. Biz bir ve beraber olduğumuz müddetçe, dirliğimizi, kardeşliğimizi koruduğumuz müddetçe hiç kimsenin bu ülkeyi, bu milleti bölmesine gücü yetmeyecektir. Birliğimiz, dirliğimiz ve gücümüz artarak devam edecektir.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat