SON DAKİKA

Gümüşhane Heyeti Haserekte Ağırlandı

Bu haber 20 Eylül 2017 - 19:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında Bingöl’e gelen Gümüşhaneli heyet, Bingöl Belediyesi tarafından kurulan kardeşlik sofrasında ağırlandı.
İçişleri Bakanlığı bünyesinde yürütülen ‘Kardeş Şehirler Projesi’ kapsamında ‘Gümüşhane-Bingöl Buluşması’ etkinlikleri Haserek Kayak Merkezi’nde devam etti. Burada davul zurna eşliğinde karşılanan heyet, Bingöl Belediyesince kurulan kardeşlik sofrasında ağırlandı.
Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve kurum müdürlerinin katıldığı program, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Barakazi, Kardeş Şehirler Projesi kapsamında Bingöl’de bulunan Gümüşhaneli heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.
Proje sayesinde iki şehir arasında gönül köprüsü kurulduğunu ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “İçişleri Bakanlığımız himayesinde yürütülen ‘Kardeş Şehirler Projesi’nin büyük yararlar sağlayacağı inancındayım. Proje sayesinde Gümüşhane ile olan ilişkilerimiz güçlenecek, kardeşlik duygularımız pekişecek. Cuma gününe kadar burada kalacak olan kardeşlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya özen göstereceğiz.”
Davul zurna eşliğinde kardeşlik halayı çeken heyet, daha sonra Haserek Kayak Merkezi’ni gezerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’dan bilgi aldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat