SON DAKİKA

Düğün Konvoylarına Dikkat: Ceza Gelebilir

Bu haber 19 Eylül 2017 - 22:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği, düğünlerden sonra oluşturulan konvoylarla cadde, sokak ve kavşakları kapatanlara yasal işlem yapılacağını duyurdu.
Son zamanlarda özellikle gece geç saatlerde trafiği aksatacak şekilde konvoyların düzenlendiği, trafiğin aktığı yollarda yolun kapatılarak halayların çekildiği yönünde şikayetlerin artması üzerine Bingöl Valiliği önlem almaya başladı.
Konuyla ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Ana Cadde, sokak ve kavşaklar kamuya ait olup bütün vatandaşların kullanımına ayrılan yerlerdir. Bu yerlerin düğün sonrası oluşturulan konvoylarla kapatılması, halay çekilmesi, klakson çalınarak gürültü edilmesi suretiyle kamunun istirahatini bozanların, mevzuata aykırı hareket edenlerin tespit edilmesi halinde, gerekli yasal işlemin yapılacağının bilinmesini, yasaların verdiği yetki ve görev çerçevesinde ve halka hizmet odaklı yürütülen bu denetim ve uygulamaların devam edeceği, sizlerin de vereceğiniz destek ve yardımlar ile yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması ve sunulan hizmetin kalitesinin artması açısından önemlidir” denildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat