SON DAKİKA

Vali Mantı'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Bu haber 18 Eylül 2017 - 18:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşte Vali Mantı’nın o mesajı;
“Tarih bilincimizi ayakta tutan kavramların başında şehitlik ve gazilik gelir. Her karışı, Allah için canlarını seve seve vermiş şehitlerimizin ve gazilerimizin kanıyla sulanmış bu cennet vatan bizlere onların aziz ve pak hatırasıdır.
Şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yani tarihimizin yıldızlarının üstün fedakârlıklarını, mukaddes ve muazzez hatıralarını daima kalbimizde taşıyacağız ve asla unutmayacağız.
Onlara olan şükran ve vefa borcumuzu onları sadece anarak değil onları anlayarak ve üstlendikleri misyonu bugüne ve geleceğe taşıyarak; tarihi ve kültürel değerlerimizi güncel tutarak ve dünden bugüne bizi ‘biz’ kılan ve tarihte bize kimlik kazandıran müstesna büyüklerimize sahip çıkarak, 15 Temmuz misali karanlık teşebbüslere geçit vermeyerek ve milletin iradesini üstün kılarak ödemeliyiz.
Bunun yanında şehitlerimizin yakınlarının ve kahraman gazilerimizin maddi ve manevi sorunlarını gidermek için devletimiz bir takım tedbirler almaktadır ve almaya devam etmektedir. Aynı şekilde milletimizin her ferdi derin bir birlik ve beraberlik şuuru ile şehidinin yakınlarına ve gazilerine sahip çıkmıştır ve çıkmaya da devam etmektedir. Ülkemizde yaşanan bu dayanışma ve acıları paylaşma duygusu bizleri daha fazla birbirimize yakınlaştırmakta ve birliğimizi pekiştirmektedir.
İnşallah bizler de şehitlerimizden ve gazilerimizden emanet aldığımız bu cennet vatana gerektiği gibi sahip çıkarak devletimizi ve milletimizi ilelebet payidar kılacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta son dönemde yaşanan menfur terör saldırıları ve hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve muhterem ailelerine de sağlık ve esenlik dileklerimi sunuyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat