SON DAKİKA

Vali Mantı'dan İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

Bu haber 17 Eylül 2017 - 15:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı İlköğretim Haftası dolayısıyla Kutlama Mesajı yayınladı. İşte Vali Mantı’nın o mesajı;
“Okumak, öğrenmek, değişmek ve değiştirmek; aydınlık yarınları bilgi ve sevgi ile inşa etmek ve sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünyayı müjdelemek üzere yeni bir eğitim ve öğretim yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bireyden topluma, ulustan uluslar arası ilişkilere sağlam kurgulanmış bir gelecek için eğitim ve öğretim vazgeçilmez bir konudur. Varoluş ve devam eden hayata ait sağlıklı anlayışların gelişmesi ve hakikatin egemen değer olarak ilişkilere sınırlar çizmesi ancak bilgiyle yoğrulmuş toplumlarda mümkündür.
Bugünün dünyasında yeterlilik ve güçlü temsil için nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Çağın ruhunu doğru okumak ve insan kaynaklarımızı doğru yönlendirerek etkin kılabilmek için bilgece dokunuşlara ihtiyaç vardır. İşte okul sıralarındaki çocuklarımız ihtiyaç duyduğumuz nitelikli insan ve bilgelik profilinin kaynağını oluşturmaktadırlar.
Ahlakı ve insana faydalı olmaya olmayı merkeze alan bir eğitim-öğretim anlayışı ile çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen kaliteli bireylere dönüşmesi ortak hedefimiz olmalıdır. Milli ve manevi duygularla beslenerek büyümüş bir nesil için ‘okul-aile-çevre’ triosunu gerçekleştirmeli ve anne-baba olarak, öğretmenler olarak sınırsız bir gayret içinde olmalıyız.
Hak, adalet, vicdan, erdem, eleştiri gibi evrensel değerlerle yetişmiş, ötekileşmeyen ve ötekileştirmeyen, hak istemesini bildiği gibi hak vermesini de bilen ve aldığı eğitim ve öğretimle 15 Temmuz gibi menfur örneklerde en hızlı şekilde safını belirleyerek karanlığa ‘hayır’ diyebilen bir neslin çabası içinde olmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız adına verimli geçmesini temenni ediyor, bilginin hakim olduğu bir toplum dileklerimle ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat