SON DAKİKA

Sağlık-Sen İl Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bu haber 15 Eylül 2017 - 20:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanlığı, il, ilçe, işyeri temsilcileri ile kadın ve gençlik kollarının katılımı ile İl Divan Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi.
Bingöl Şah-Mat Cafe ve Restaurant’ta gerçekleşen İl Divan Kurulu Toplantısı’na Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Ak Parti Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bayantemür, Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik, Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, Sağlık-Sen Bingöl Şubesi yönetim kurulu üyeleri, il, ilçe ve işyeri temsilcileri, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda üye katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, sendikacılığın dünü ve bugününden bahsederek, Sağlık-Sen ile birlikte kazanımlar hususunda sendikacılığın büyük bir ivme kazandığını, yetkiyi aldığı tarihten bu yana Sağlık-Sen’in almış olduğu kazanımlar ile çalışanların yüzünün güldüğünü dile getirdi. Elde edilen kazanımların yanı sıra çalışanların hak ve menfaatlerine yönelik yapılması gereken çok önemli işlerin olduğunu dile getiren Arslan, Türkiye’nin büyüme ve gelişmesinde Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in payının büyük olduğunu, bu büyüme ve gelişmenin devamı için Memur-Sen, Sağlık-Sen’de birleşmenin önemine vurgu yaptı. Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ülke olarak olağanüstü dönemlerden geçmekteyiz. 15 Temmuz hain darbe girişimi ile zirve yapan iç güvenlik tehditleri, Arap Baharı ve Suriye olayları neticesinde oluşan dış tehditler, bizleri ister istemez mutedil adımlar atmaya zorunlu kılmıştır. Ülke menfaati elbette her türlü menfaatin önündedir.
Elbette kâinat var oldukça Hak mücadelesi devam edecek, bu Hak mücadelesi, emaneti teslim edinceye kadar fasılasız şekilde sürecektir. Hak mücadelemizin, yenilikçi ve üretken sendikacılık kimliğimizin çalışanlar ve milletimiz nazarında gördüğü takdire layık olmak, sendikal politikalarımıza duyulan güveni sarsmamak adına daha fazla çalışacak, daha etkin bir mücadele ortaya koyacağız.
Sağlık ve sosyal hizmet alanında sendikacılığı, bizden önce yetkiyi elinde bulunduranların hayal bile edemeyeceği seviyelere çıkardık. Giyim yardımı, yemek yardımı, görevde yükselme sınavı gibi talepleri ağzında sakız gibi çiğneyen ilkel sendikacılığı, memura toplu sözleşme hakkı elde eden, çalışanlarımızın mesleki niteliklerine katkı sağlayan kazanımlara imza atan, mahsuplaşma, lisans tamamlama gibi önemli kazanımlar elde eden ve Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği ve çalışmalarının yapıldığı yıpranma payı gibi sosyal güvenlik sisteminde değişiklik gerektiren makro düzeyde kazanımlar elde eden çağdaş ve etkin sendikacılığa taşıdık.
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın haklı mücadelesini sürdürmede en ufak bir tereddüt yaşamadık. Bu bağlamda ilgili platformlarda en net şekilde eleştirilerimizi dile getirdik. Kimi zaman hiç beklenmedik şekilde en yakınımızdan sendikal hassasiyetlerimizi göz ardı ederek enerjimizi azaltmak isteyenler çıksa da bizim için her zaman esas olan emanet şuuruyla sahiplendiğimiz tabanımızın iradesidir. Sağlık-Sen’in hak temelli mücadelesi her zaman ve zeminde teşkilatımızın desteği ile tereddütsüz ve etkin şekilde sürdürülecektir.”
Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan’ın konuşmasının ardından Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik’de, duruş sendikacılığından bahsederek, Memur-Sen’in öncü medeniyet, güçlü sendika ve yeni Türkiye vizyonuna sahip bir idrak hareketi olduğunu, Memur-Senlilerin bizi biz yapan değerlerin yaşayıcısı, yaşatıcısı, sözcüsü, çağın erdemliler hareketinin tutarlı, kararlı ve vakarlı öncüsü olduğunu, Memur-Sen ailesi olarak her zaman ve zeminde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduklarını, bu yolda sorumluluk almaktan asla kaçınmadıklarını, etnik, mezhepsel, bölgesel ve ideolojik sendikacılık yerine hizmet, akademik, toplumsal ve değerler sendikacılığı yaptıklarını, erdemli yolculuğa kamu görevlileri, ülke, millet ve insanlık için hizmet üreterek devam ettiklerini dile getirdi.
Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu da sağlıkta geçmişte yaşanan sorunlara ve bugün gelinen noktaya vurgu yaparak, Bingöl ilindeki yatırımlara değindi. Ak Parti hükümetleri ile birlikte sağlıkta ileri düzey iyileştirmeler yapıldığını dile getirdi. Sağlıkta dönüşüm programı, hastanelerin tek çatı altında birleştirilmesi, yeşil kartta yapılan devrim niteliğindeki değişiklikler, aile hekimliği uygulaması, sağlık teşkilatının yeniden yapılandırılması gibi önemli sağlık hizmetlerin yapıldığını dile getiren Fehmioğlu, ilimizde de hizmetlerin devam ettiğini, modern hastanenin faaliyete başladığını, 100 yataklı devlet hastanesi ile 150 yataklı kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinin hastane yanına yapılarak hastane kampus projesinin tamamlanacağını, böylece sağlık hizmetlerinde çok önemli mesafeler kat edileceğini, ilimizdeki hizmetlerin özelikle sağlık hizmetlerinin daha da kaliteli, çağdaş ve ulaşılabilir olması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğini, sivil toplum kuruluşlarının da bu bakımdan önemli yer edindiğini dile getirdi.
Sağlık-Sen Bingöl Şubesi İl Divan Kurulu soru ve cevap faslından sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat