SON DAKİKA

Kaldırım İşgalleri Devam Ediyor!

Bu haber 14 Eylül 2017 - 23:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi kaldırım işgalinde bulunan kahvehanelere kapatma cezası verdiğini açıklamasına rağmen kaldırımlar hala işgal altında.
Önceki gün Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, denetimler sonucu kaldırım işgalinde bulunduğu tespit edilen 6 kahvehaneye kapatma cezası verildiği bildirilmişti.
İşgallerle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüleceği vurgulanan açıklamada; “Şehir içerisinde kaldırım ve yol işgalleriyle mücadelemiz aralıksız bir şekilde devam ettirilecektir. Zabıta ekiplerimizce yapılan uyarılara rağmen işgaliyeyi sürdüren işletme ve araç sahiplerine ilgili cezai işlemler uygulanacaktır. Bütün esnaflarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, kaldırımları işgal ederek, yayaların hakkını gasp etmeyin. Kaldırımların yayalara ait olduğunu bir kez daha yineliyor, bu konuda esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz.” ifadeleri kullanılmıştı.
Konuyla ilgili vatandaşlardan gelen yoğun tepkiler üzerine, Bingöl Net olarak çarşı merkezinde yaptığımız ufak gezintide pek çok kahvehanenin kaldırım işgallerini sürdürdüğünü gördük.
Kaldırım işgalini sürdüren kahvehaneler hala açık ise belediye hangi kahvehanelere mühür vurdu? Yoksa belediyenin bu yaptırımı gücü yetenlere tek mi uygulandı?

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat