SON DAKİKA

Vali Mantı STK Temsilcileri ile Buluştu

Bu haber 12 Eylül 2017 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali MANTI, Bingöl’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile akşam yemeği programında buluştu.
İl Özel İdaresi misafirhanesinde düzenlenen programa Vali MANTI’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Cevat GÜN, İl Emniyet Müdürü Metin AKAY ve ilimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri katıldı.
Göreve geldiği günden bugüne ‘Şehir ile iç içe’ anlayışını benimseyen ve bu doğrultuda adımlar atan Vali MANTI, İlimizde bulunan STK temsilcileri ile tanışma, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularının pekişmesi amacıyla buluştuklarını ifade etti.
Vali MANTI yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Öncelikle teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Uzun süredir ilimizdeki STK’lar ile buluşma planımız vardı. Samimi bir ortamda sizlerle görüşmek ve konuşmak, sizleri dinlemek ve fikir alış verişinde bulunmak istedik. Onun için bir araya geldik. İnşallah bugün bu buluşma halis niyetimize vesile olur.
Tabi kamu hizmeti içinde eksiklikler olabilir, asıl olan yaptığımız güzel işleri devam ettirebilmek ve eksik olanları da konuşarak, istişare ile doğrulamak ve tamamlamaktır. Benim özellikle istediğim teşekkür edilmesi gereken yerde teşekkür edilmesidir; bunun dışındaki işlerimiz ise vazifemize dairdir. Herkesin kendi görev alanında vazifesini bihakkın ifa etmesi gerekir. Yanlışları usul dairesinde ikaz etmemiz lazım. Sırf laf olsun torba dolsun diye konuşulmamalıdır. Önemli olan birbirimizi anlayabilmektir, hepimizin niyetinin iyi olduğuna inanıyorum, iman ediyorum.
Bizlerin amacı görev süremiz içinde bulunduğumuz ilimize hizmet edebilmektir. Bu bizim hem insani hem İslami hem de hukuki görevimizdir. İnşallah ömrümüzün ve görev süremizin çoğunu doğru, iyi ve faydalı işler yaparak geçiririz, niyetimizi budur. Niyetimiz de amelimiz de hayırdan ve iyilikten yanadır.
Bingöl’de son derece güzel bir kardeşlik ortamı var zaten. Bu kardeşlik ortamında bir nebze olsun katkımız bulunursa bizim için en büyük mutluluk olacaktır. İnsan nisyan ile maluldür, hata da yapabiliriz, yanlış da yapabiliriz zaman zaman birbirimizi üzeriz de, birbirimizi severiz de. Yanlışlarda ısrar etmemek lazım. Küçük yerlerin kısır ilişkileri üzerinden birbirimize ve güzel Bingölümüze zarar vermemeliyiz.
Kamu kurum ve kuruluşları sizler, bizler ve içinde bulunduğumuz toplum için hizmet üretmektedir. Daha kaliteli hizmet için karşılıklı destek olmalıyız. Ama bunun yanında STK’lar olarak bir yerde bir yanlış varsa birlikte buna ‘yanlış’ diyebilmeliyiz. Birlikte hareket ederek toplumun ulaşılmamış kılcallarına kadar ulaşmak ve devletin imkânlarını sunmak durumundayız.
Burada size de bize de görev düşüyor. Bazı işleri birlik ve beraberlik içinde yaparsak bir mana ifade eder; aksi takdirde hizmette bir bütünlük oluşmaz dolayısıyla hizmet verimli olmaz.
Çalıştığımız yerlerde hoş bir sada bırakabilmek amacımız olmalıdır. Arkamızdan hayırla anılmak ve toplumun gönül elçisi olmak her birimizin görevi olmalıdır. Güzellikleri paylaşarak arttırmamız ve tüm vatan sathına yaymamız lazım. İyi örnekleri yurdun dört bir tarafında seslendirmemiz lazım. Biz artık kendimizi bir Bingöllü olarak hissediyoruz, gittiğimiz yerlerde de öyle tanımlıyoruz. İnşallah buradaki örnek davranış ve uygulamaları her yere birlikte taşıyacağız. Böylece iyi insan olarak anılmak mümkün olur inşallah.
Yapabileceklerimizi yapmalı ve yapamayacaklarımız için de muhterem vatandaşlarımızda karşılıksız beklentiler yaratmamalıyız. Hukukun bize verdiği yetki çerçevesinde gücümüz nispetinde yapılması gereken muhakkak yaparız. Ondan kimsenin endişesi olmasın.
Ben bir kez daha davetimize icabetiniz için teşekkür ediyorum. Bingölümüz için birlikte yapacağımız işler ve hizmetler için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. Hamdolsun memurlarımız, jandarmamız, emniyetimiz ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız gece gündüz demeden çalışıyor. Her personelimiz görevini doğru yapmanın bilinci ve kaygısı içindedir. Hepinize teşekkür ediyorum.
Tek başına eleştiri hiçbirimize fayda sağlamaz. Net olmak, iş üretmek lazımdır. Netlik doğruyu bulma sanatıdır.
Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Emperyalist ilişkilerin maşaları huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar. Etrafımızda kime hizmet ettiğini dahi bilmeyen maşa örgütler, yapılar var. İnşallah devletimiz ve milletimiz bu hainlere derslerini verecektir. Önemli olan ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın, toprağımızın, bütünlüğümüzün yanında olabilmek ve her attığımız adıma, icraatlarımıza dikkat edebilmektir.”
Daha sonra Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile tek tek tanışıldı ve farklı konularda fikir ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat