SON DAKİKA

Bir Elektrik Direği Sorunu da Genç Serviden

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Servi Köyü’nde bakımsız kalan elektrik direkleri tehlike saçıyor. Köy halkı, devrilme tehlikesi bulunan direklerin ve yere sarkan tellerin her han tehlikeye neden olabileceğini söylüyor.

Bu haber 12 Eylül 2017 - 9:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Servi Köyü’nde elektrik direklerinin bakımsız olduğundan şikâyetçi olan köylüler, direklerin düşme noktasına geldiğini, defalarca bildirmelerine rağmen ilgili kurum tarafından herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirttiler.
Gazetemize sosyal medya üzerinden mesaj atan köy sakinlerinden Ali Dayanır, hayatlarının da tehlikede olduğunu söyleyerek önlem alınmadığı takdirde Sonbahar ve Kış aylarında daha büyük felaketlerin olacağına dikkat çekti. Dayanır, “Köyümüzde elektrik direklerin çoğu yere düşecek halde. Tellerin çoğu yerde, direkler tehlike saçıyor, sokak aydınlatmalarımız kırık. Yetkililere defalarca söylememize rağmen kimse kayda alıp yapmıyor. Bu direklere müdahale olmazsa Sonbahar ve Kış aylarında köy halkı ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilir” dedi.
Gencinsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat