SON DAKİKA

Mezarı 57 Yıl Aradan Sonra Yapıldı

Bu haber 11 Eylül 2017 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Belediyesi, 1960 yılında Genç ilçesinde vatani görevini yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden ve Genç ilçesinde defin edilen Eskişehir’li askerin tahrip olmuş mezarını yeniden yaptı.
1960 yılında Genç ilçesinde vatani görevini yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Eskişehir Karaçoban köyünden Jandarma Eri Zeki Dokuzlar’ın mezarı ilçedeki bir vatandaşın durumu belediye yetkililerine bildirmesi ile 57 yıl aradan sonra yeniden yapıldı.
Bir belediye yetkilisinin sosyal medya hesabından paylaştığı çalışmanın ardından görüşlerine başvurduğumuz Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan: “İlçede ikamet eden bir vatandaşımız, ilçemize bağlı Cumhuriyet Mahallesi Mezarlığı kenarda otların arasında kalmış ve tahrip olmaya yüz tutuş bir asker mezarının bulunduğunu bildirmesinin ardından, mezar yerinde çalışma yapıp tahrip olan mezarlığı yeniden düzenledik. Vefat eden askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinden, ilçemizde mezarlığı ziyaret etmek isteyen olursa da ağırlamaktan onur duyacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.
Gencinsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat