SON DAKİKA

Vali Mantı Muhtarlar ile Buluştu

Bu haber 09 Eylül 2017 - 16:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali MANTI, Merkez İlçe ve Belde Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi.
Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Valiml Ali MANTI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcısı Cevat GÜN, İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Ahmet YILDIRIM, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet IŞIK, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve muhtarlar katıldı.
Vali MANTI, Bingöl’e ait genel sorunları görüşüp değerlendirmek ve çözüm üretmek üzere toplanıldığını belirterek şunları söyledi;
“Muhtarlıklarımız 442 sayılı Köy kanununa tabi en eski mahalli hizmet birimlerinden birisidir. Bu anlamda, Devlet ve vatandaş arasındaki irtibatı sağlamak en önemli görevlerimizden birisidir. Köylerimizde yıllardan beri vatandaşın dilek ve taleplerini üst mercilere intikal ettirenler muhtar arkadaşlarımızdır. Burada merkez ve belde muhtarlarımız var. İlçelere gittiğimizde kaymakamlarımızla toplantı yaptığımızda muhtarlarımızı da çağırıyoruz. Size gelen dilekleri istekleri şikâyetleri hukuki yollardan ve gerçekten iş yapma amacı ile üst mercilere bildirip aradaki tıkanıklık, bilinmezlik ve karanlık noktalar varsa bunları ortaya çıkartıp ilgili üst kurullara ve mercilere iletmemiz bizim birinci dereceden görevlerimizdendir. Yıllardır muhtarlıklar Ülkemizde çok önemli fonksiyonlar icra etmektedir. Bütün kurumlarda, bütün müesseselerde bir takım değişiklikler, genişlemeler, daralmalar olmuş ama 442 sayılı köy kanunumuz şu ana kadar yıllardır yürürlüktedir. Geçmişten günümüze muhtarlarımızın sıkıntılarının giderek azaldığını, çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirildiğini gözlemekteyiz. Bu olumlu gelişmelerin vatandaşımıza daha kaliteli hizmet olarak dönüştürülmesi gerekmektedir. Muhtarlarımız ve bütün kurumlarımız eşgüdüm ve iyi niyetle çalışma ortamları yaratmalıdır. Ben bu duygularla toplantımıza icabet eden tüm katılımcılara teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”
Vali MANTI’nın konuşmasından sonra muhtarlar söz hakkı alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali MANTI’ya ve yetkililere ilettiler. Toplantı soruların ilgili amirler tarafından cevaplandırılması ile sona erdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat