SON DAKİKA

Şehit Astsubayın Naaşı Memleketine Gönderildi

Bu haber 09 Eylül 2017 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Adaklı İlçesinde terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda şehit olan Astsubay Mustafa Sefa KÖK için Elazığ Havalimanında resmi tören düzenlendi.
Törene Bingöl Valisi Ali MANTI’nın yanı sıra Elazığ Vali Vekili Mehmet Fevzi DÖNMEZ, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir ÖZTÜRK ve Ejder AÇIKKAPI, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbettin DEMİRDAĞ, Bingöl İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Vedat ÇOLAK, Elazığ İl Emniyet Müdürü Doğan CANGÜL ve Bingöl İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, şehidin babası Reha KÖK ve yakınları, askeri ve mülki erkan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Program şehidin Türk bayrağına sarılı naaşının katafalka konulması, saygı duruşu ve şehidin öz özgeçmişinin okunması ile başladı.
Törende konuşan Vali Ali MANTI, şunları söyledi; “Şehidimizin muhterem ve Aziz babaları, kıymetli ailesi ve hazirun. Mustafa Sefa kardeşimizi bugün hakkın rahmetine uğurluyoruz. Ruhu şad olsun. O mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesine kavuştu. Şehidimiz, başta ailesi olmak üzere milletimize, ülkemize Allah huzurunda şefaat edecektir. Biz buna iman ediyoruz. Hain unsurların, bunların tedarikçileri ve Tetikçileri bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletiyle Bölünmez bütünlüğünü asla ve katâ hain odaklara teslim etmeyecektir. Azim ve kararlılığımız daha da artacaktır artmaya da devam edecektir. Ülkemiz ne zaman ayağa kalksa, ülkemiz ne zaman hamle yapsa bir takım unsurlar ve onların içerideki hain maşaları şeytani tuzaklarını kurmaya devam etmektedir. Ancak onların tuzağı varsa Allah’ın da bir tuzağı var. Rabbim bu ülkeye, millete her zaman yardım etmiştir. Bundan sonrada yardım edeceğine inanıyoruz. Hainler telef olmaya, rezil olmaya devam ediyorlar ve devam edeceklerdir. Ülkemiz birliği ve bütünlüğü İle daima payidar olacaktır. Vatanımız asla bölünmeyecek, ezanımız dinmeyecek, bayrağımız inmeyecektir. Bunu herkes bilsin. İçerideki ve dışarıdaki tüm hain terör örgütlerinin tamamı hem bu dünyada hem de ahirette lanetle anılacaklardır. Allah birliğimizi, beraberliğimizi korusun. Bu ülkenin uğruna nice şehitler veriyoruz, mücadelemiz devam edecektir. Bu ülke 80 milyon bir ve beraber kardeş olarak vatanı ve milleti için her şeyini feda etmeye hazırdır. Türkiye Cumhuriyeti sadece Türkiye’den ibaret değildir. Bu ülke, bu Anadolu toprakları mazlumların ve mağdurların sığınacağı yegâne kara parçasıdır. Yegâne kutsal topraktır. Nerede bir mazlum, nerede bir mağdur olsa ülkemiz cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve her ferdiyle oraya koşmaktadır. Bugün dünyada yapılan zulümleri görüyoruz. Türk milleti ve Türk devletini Rabbim ilelebet payidar kılacaktır. Bu uğurda şehit olan askerlerimize polislerimize ve tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Şehidimizin annesine, babasına, eşine ve milletimize sabır diliyorum. Başımız sağ olsun. Mekânı cennet olsun. Rabbim ülkemizi korusun hepimize yardımcı olsun.”
Daha sonra şehit Gök ve tüm şehitler için kuran okundu, dualar edildi.
1992 doğumlu ve evli olan şehit Astsubay Mustafa Sefa KÖK toprağa verilmek üzere memleketi Osmaniye’ye uğurlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat