SON DAKİKA

Su Depolarını Türkiye Geneline Satıyor

Bu haber 08 Eylül 2017 - 8:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Elaltıntaş Depo firmasınca imal edilen modüller su depoları, ülkenin dört bir yanına satılıyor.
Bingöl Organize Sanayi Bölgesinde 2016 yılında Fırat Kalkınma Ajansı Destekli kurulan modüller su depo fabrikasında imal edilen depolar, ülkenin dört bir yanına satılıyor. 4 Bin 500 metrekarelik arsa üzerinde Bin 500 metrekare kapalı alanda kurulan fabrikada, boyutlarına göre günde 10 adet depo imal edilebiliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde tek, ülke genelinde ise toplam 14 modüller su depo fabrikasının bulunduğunu belirten fabrika yetkilisi Nihat Elaltıntaş, resmi kurumlar başta olmak üzere elde ettikleri depoları ülkenin dört bir yanına sattıklarını belirtti.
Sağlık açısından artık tüm işletme hane ve resmi kurumların modüller su depolarından takmalarının zorunlu olduğunu ifade eden Elaltıntaş, artan talebe cevap vermeye çalıştıklarını ve yakın zamanda kapasite artırımına gitmeyi planladıklarını belirterek “Firmamız, 2016 yılında Fırat Kalkınma Ajansının da verdiği destekle kuruldu. Sağlık Bakanlığı’nca plastik yada betonarme su depoları sağlıksız oldukları gerekçesi ile yasaklandı ve bizlerde firma olarak modüller su deposu imalatına yöneldik. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu yöne imalat gerçekleştiren tek fabrikayız. Ülke genelinde sadece 14 fabrikası bulunan modüller su depolarını Bingöl’de imal edip başta Bingöl olmak üzere Denizli, Sivas, Kars ve yurdun daha bir çok farklı noktalarına satıyoruz. Şu an günlük 10 tonluk olmak üzere 10 adet imal ediyor ve neredeyse artan taleplere cevap veremiyoruz. Yakın zamanda nasip olursa fabrikamızda kapasite artırımına gitmeyi planlıyoruz. Halen 17 olan çalışan sayımızı da inşallah 50 civarına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.
Gencinsesi

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat