SON DAKİKA

Belediye Binasına 2018'de Başlanacak

Bu haber 07 Eylül 2017 - 15:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, yeni belediye hizmet binası için çalışmalara start verdi. İhale hazırlıkları başlayan binanın yapımına 2018 yılında başlanılması hedefleniyor.
Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, askeri alan içerisinde 9 bin 200 metrekarelik alan içerisinde belediye hizmet binası inşa edileceğini söyledi.
Projesi hazırlanan hizmet binası için ihale hazırlıklarının başladığını belirten Barakazi, “Uzun uğraşlar sonrası geçtiğimiz Mart ayında imzaladığımız protokol ile devrini aldığımız 35 bin metrekarelik askeri alan içerisinde yeni belediye hizmet binamızı inşa etmek için kolları sıvadık. İhale için gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra ihalemizi gerçekleştireceğiz” dedi.
9 bin 200 metrekarelik alan içerisinde belediye hizmet binasının inşa edileceğini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “100 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu, meclis toplantı salonu, sergi salonu, 200 kişilik çok amaçlı salon, nikâh salonu ve açık otopark alanlarıyla kentimizin imajına yakışır bir mimaride oldukça estetik bir belediye hizmet binası yapacağız.  Toplam 21 bin 400 metrekarelik inşaat alanına sahip binamız, 2 kat bodrum, zemin artı 6 kat olacak.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat