SON DAKİKA

TAVZ-DER 4. Bayramlaşma Programı Yapıldı

Bu haber 06 Eylül 2017 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) geleneksel haline getirdiği bayramlaşma programının 4.’sünü Momedan Köyü’nde gerçekleştirdi.
Bingöl, Muş, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerden 3 Bin 952 vatandaşın yanısıra Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural’ın da katıldığı program Fadıl Durgun hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
“BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR”
Tavz Der Başkanı Mehmet Tezel, “Birlik beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan bayramlarımızı siz kardeşlerimizle geçirmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Buraya kadar gelip bu duyguları bize yaşattığınız için sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum. Tavz Der artık Bingöl ün değil, Türkiye’nin en aktif yerel STK’ları arasına girdi. Bugüne kadar derneğimize her türlü desteği veren siz kıymetli Tavz ailesinin mümtaz destekçileri iyi ki varsınız. Bizler bugün bu görevi en iyi şekilde yapıp bu bayrak yarışını zamanı geldiğinde kardeşlerimize devredeceğiz. Her zaman Tavz der e hangi kademe olursa olsun hizmet edecek güzel ve hayırlı işler yapmanın gururunu birlikte yaşayacağız. Daha önce bize ev sahipliği yapan köylerimize ve bugün bizi misafir eden Momedanli kardeşlerimize Şeyh Momedan’ın torunlarına çok teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.
Malatya Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, Molla Şirin Genç ve Diyarbakır İmam Nebevi Medresesi sahibi Seyda Sadullah Fetlavi tarafından bayramlaşmanın önemi ve birlik beraberlik hakkında dini sohbetler yapıldı.
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMELİYİZ”
Birlik ve beraberlik mesajlarını veren Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Biz birbirimizi Allah bizi yarattığı için sevebilirsek, birlik ve beraberliğimizi dayanışmamızı bütün dünyaya gösterebilirsek Allah’ın izni ile üzerimizde oynanan tüm oyunları boşa çıkarmış olacağız. Malazgirt’te, Çanakkale’de ve Sarıkamış’taki mücadelemiz birlik beraberlik duygusuyla hareket ettiğimiz için kazandık. Şimdi de PKK’nın ülkemiz üzerindeki oyunları bozmamız lazım. Bunun için yine birlik ve beraberlik duygusuyla hareket etmemiz gerekiyor. Bayram arifesinde bir korucumuzu şehit verdik. Sadece Genç ilçemizde 50’ye yakın ve yüzlerce Asker/Polis şehit verdik. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun. Allah bizlere de birlik beraberlik içinde kardeşlik duygusuyla nice bayramlar nasip etsin.  Bayramınızı kutluyorum” dedi.
ŞEL (GÜLLE) ATMA YARIŞMASI YAPILDI
Geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programında yine bölgemizde sık olarak oynanan Şel (Gülle ) atma yarışması tertip edildi.
Şel atma yarışmasında ilk 3’e girenlere çeşitli hediyeler verildi. Hediyeleri SGK Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, İHH Bingöl il Temsilcisi Muhittin Gilli ve Tavzlı işadamı Muhittin Aytunç tarafından verildi.
Renkli görüntülere sahne olan programda, yerel sanatçı Cevdocan’ın müzikleri eşliğinde halaylar çekildi.
Programda 40 keçi kesilirken 1 ton da ayran tüketildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat