beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bingöl'de İlk Semt Kütüphanesi Yapılacak

Bu haber 06 Eylül 2017 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, ‘Okuma Kültürünü Geliştirme’ programı kapsamında 500 metrekarelik alan üzerine semt kütüphanesi yapacak. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait arsanın devredilmesine müteakip inşa çalışmalarına başlanılacak.
Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, Doğu Anadolu Kalkınma Projesi (DAP) İdaresine sundukları ‘Bingöl Belediyesi Kütüphane Projesi’nin onaylandığını bildirdi.
Yenişehir Mahallesi’nde Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait 500 metrekarelik arazi üzerine semt kütüphanesi inşa etmeyi planladıklarını belirten Barakazi, “DAP Okuma Kültürünü Geliştirme programı çarşı merkezinde ilk kütüphaneyi inşa etmek için çalışmalara başladık. Proje kapsamında Yenişehir Mahallesi İl Müftülüğü arkasında bulunan 500 metrekarelik arazinin belediyeye devredilmesi için girişimlerde bulunduk” diye konuştu.
Arazinin belediyeye devredilmesinin ardından ihale aşamasını gerçekleştireceklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Arazi devrinin kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Devir işlemleri tamamlandıktan sonra İnşallah Aralık ayına kadar ihalemizi gerçekleştirmiş olacağız. İhale aşamasından sonra hızlı bir şekilde yapım işini tamamlayarak kütüphaneyi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”
“Kitaba erişim daha kolay sağlanacak”
Proje kapsamında vatandaşların kitaba erişimini kolay hale getirmeyi hedeflendiklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “projemizin hayata geçmesiyle birlikte ilk semt kütüphanesini yapmış olacağız. Projemizle, hem vatandaşlarımızın kitaba olan erişimini daha kolay hale getireceğiz hem de çocuklarımıza ders çalışabilecekleri nezih bir mekân sağlayacağız. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı aşılamak, onları kitaplarla buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Kitap okuma alışkanlığı kazanan ve düzenli bir şekilde kitap okuyan insanların ufku geniş olur. Çünkü kitaplar yol gösterir, karanlıkları aydınlatır. Kitap okuyan insan kendisini geliştirir. Bu güzellikleri bünyesinde bulunduran mekânlar ise kütüphanelerdir. Bizde, semt kütüphanemizi kısa sürede kitapseverlerin hizmetine sunmak için çalışmalarımızı özenle yürüteceğiz. Kurulacak kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyor, DAP İdaresi’ne teşekkür ediyorum.”

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat