SON DAKİKA

Şehit Güvenlik Korucusu Toprağa Verildi

Bu haber 04 Eylül 2017 - 8:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Merkez Alıncık Köyü mevkiinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Güvenlik Korucusu Nesip ÖZEN için resmi tören yapıldı.
Genç Hükümet Konağında düzenlenen törende şehidin Türk Bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu, öz geçmişi ile Kur’anı Kerim okundu.
Törende konuşan Vali Ali MANTI, “Şehidimizin değerli ailesi kıymetli Bingöllü hemşehrilerim Nesip kardeşimizi hakka yolcu ediyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun.
Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği inşallah ilelebet daim kalacaktır. Vatanımız bölünmeyecektir, Ezanımız dinmeyecektir, Bayrağımız inmeyecektir. Buna bütün Türk milleti kararlıdır azimlidir sonuna kadar mücadelesini yapacaktır. Şehidimizi son yolculuğuna uğurluyoruz. Bir tesellimiz Nesip kardeşimizi şehit eden alçak hain telef oldu gitti. Ülkemizi içerden ve dışardan bölmek isteyen hain güçler ve bunların içerdeki ve dışarıdaki maşaları hainliklerini şeytanlıklarını yapmaya devam ediyorlar. Ancak milletimiz nice badireler atlattı, nice zor günler geçirdi. Her zaman her yerde bir ve beraber olarak birbirine kenetlenerek en zor günleri geçirmesini bilmiştir. Bu uğurda nice şehitler verdik. Şehitlik rabbim katında yüce bir mertebedir. Rabbim buyuruyor ki şehitlere ölü demeyin onlar ölü değildir diridirler siz bilemezsiniz. Biz inanıyoruz ki Nesip kardeşim ve tüm şehitlerimiz diridirler ve aramızdadırlar.
Şehidimiz Sıddıklarla, peygamberlerle beraber olacaktır. Biz iman ediyoruz bizim için ölüm bir yok oluş değil başlangıçtır. İnanmayanlar için alçaklar için teröristler için bölücüler için ölüm yok oluştur telef oluştur. Biz inanan insanlarız. Türk milleti için ölüm bir başlangıçtır. Bu uğurda Türk milleti mücadelesini sonuna kadar devam ettirecektir. İnşallah bu millet bunların hain tuzaklarını yok edecek çözecek sonuna kadar mücadelesine devam edecektir. Bu mübarek bayram gününde Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Bu uğurda mücadele eden tüm güvenlik kuvvetlerimize, korucularımıza, vatandaşlarımıza Allah güç, kuvvet, sabır versin. Şehit olanlarımıza Allah’ım rahmet eylesin. Yaralı Nihat kardeşimize inşallah acil şifalar versin. Şehidimizin annesine, babasına, ailesine, çocuklarına ve tüm milletimize rabbim sabır versin. Büyük Türk milleti inşallah ilelebet payidar kalsın. Allah rahmet eylesin. Cennet mekân olsun. Ruhu şad olsun” dedi.
Törene Vali Ali MANTI”nın yanı sıra 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin ALTAY, Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver FEHMİOĞLU, Vali Yrd. Cevat Gün, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin VURAL, eski milletvekilleri Fevzi Berdibek ve Abdurrahman Anık, kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Genç Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından şehidimizin naaşı Dere Köyü mezarlığında defnedildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat