SON DAKİKA

Darbeci generalin kardeşi Erdoğan'ın başdanışmanı oldu

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanlığına getirildiğini açıkladı.

Bu haber 31 Ağustos 2017 - 11:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şaban Dişli’nin bundan sonraki dönemde AK Parti Genel Merkezi’nde Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ekonomi alanındaki koordinasyondan sorumlu olacağı öğrenildi. Sakarya Milletvekili Dişli, ayrıca Kurban Bayramı’ndan sonra açıklanacak 180 günlük eylem planını AK Parti’den takip edecek ekibin de başında olacak.
ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü’nü bitiren Dişli, yüksek lisansını New York Eyalet Üniversitesi’nde ‘matematiksel ekonomi’ alanında tamamladı. Hollanda’da banka genel müdürlüğü yapan Dişli, Yurtdışı Bankalar Birliği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Dişli, AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Başbakan Dış Ekonomik İlişkiler Danışmanlığı yaptı. Dişli, İngilizce, Fransızca ve Hollandaca biliyor.
KARDEŞİ TUTUKLU
AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanlığı görevine başlayan Dişli’nin kardeşi eski Tümgeneral Mehmet Dişli, 15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olan Akıncı Üssü davasında tutuklu olarak yargılanıyor.
TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU
Mehmet Dişli’nin darbeyi yöneten ekibin içinde yer alması, kardeşi Şaban Dişli’nin ise Ak Parti genel başkan yardımcılığı görevine devam etmesi tepkilere neden olmuştu. FETÖ soruşturmaları kapsamında ihraç edilen pek çok kişi yakın akrabalarının iltisakı dolayısıyla ihraç edilmiş ve bu durum tartışmalara sebep olmuştu.
Hürriyet

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat