SON DAKİKA

Vali Mantı'dan Zafer Bayramı Mesajı

Bu haber 30 Ağustos 2017 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İşte vali Mantı’nın o mesajı;
“Aziz Milletimizin ve kahraman ordumuzun bağımsızlık ve istiklal adına gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 95. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.
Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için 1926 yılından itibaren, her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Ulusal Bayramımızdır.
Asırlardır hür yaşayan ve şanlı tarihi zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlığına göz dikenlere karşı, yokluklara rağmen azimle, inançla, birlik ve beraberlik içinde yekvücut olarak toprağını nasıl müdafaa ettiğinin canlı bir örneği olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ile milletimiz, Vatan topraklarının asla işgal edilemeyeceğini, ezanların asla dindirilemeyeceğini, bayrağın göklerden asla indirilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.
30 Ağustos Zaferi, niteliğin niceliğe, inancın istatistiğe galip geldiği ve sınırlarımızı aşarak bağımsızlık savaşı veren uluslara emsal olduğu müstesna bir tarihtir.
Ecdadımız, “Milli ve Manevi” değerler hissiyatı ile o zorlu ve sıkıntılı günleri nasıl aştıysa ve sonraki nesillere onur ve izzet yüklü hatıralar bıraktıysa, bizlerin de bugün ülkemizin içinde bulunduğu zor ve sıkıntılı günleri aynı hissiyat ve heyecan ile aşacağımız kanaatindeyim.
Alnımızı ak, başımızı dik tutan bir tarihi bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve şükranla anıyor; başta Bingöllü hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, güvenlik güçlerimiz ve ailelerinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, iyiliklerin artmasını ve kardeşliklerin ebediyete kadar sürmesini temenni ediyorum.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat