SON DAKİKA

Solhan HEM'den Büyük Başarı

Bu haber 28 Ağustos 2017 - 14:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bir ilki gerçekleştirdi. Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük Sınavlarına hazırlık kapsamında ilk defa açılan Spor Etkinlikleri Kursu’na devam eden öğrencilerden 6 kişi çeşitli Üniversitelere yerleşti.
İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Spor Etkinlikleri Kursu hakkında bilgi veren Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç, “Gençlerimizin gösterdikleri akademik başarılarının yanında spor alanında da potansiyel yeteneklerinin olduğunun bilincindeyiz.”dedi.
Bu bilinçle gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak, onlara öncülük etmek adına tüm okullarda alan taraması yaptıklarını belirten Tunç, aynı zamanda liseden mezun olmuş yetenekli öğrencilerimizin keşfedilmesi anlamında da yoğun çaba sarf ederek böyle bir kurs açtıklarını dile getirdi.
04 Haziran 2017 -26 Ağustos 2017 tarihleri arasında İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Salonu’nda açılan kursa 14 kursiyer başvurduğunu belirten Tunç, “Bu kursiyerler, Kurs Eğitmeni Sayın Ümit Sekin tarafından haftada 4 gün yoğun bir şekilde çalıştılar. Antrenörlerinin verdiği bilgi ve taktiklerle Yetenek sınavına hazırlanan öğrenciler Ağustos ayında farklı tarihlerde yapılan Üniversitelerin yetenek sınavlarına girdiler. Bu öğrencilerden 6 tanesi Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük veya Spor Yöneticiliği alanlarına yerleşti.” ifadelerini kullandı.
ÜNİVERSİTELERE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER
İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salonu’nda açılan Spor Etkinlikleri Kursu’na katılan öğrencilerden Üniversitelere şunlar yerleşti:
BestamiUçkaç – Antrenörlük – Mersin Üniversitesi
Onur Dikgöz – Beden Eğitimi Öğretmenliği – Bingöl Üniversitesi
Metehan Yıldız – Antrenörlük – Bingöl Üniversitesi
Enes Kılıç – Spor Yöneticiliği – Bingöl Üniversitesi
Fuat Bağcı – Spor Yöneticiliği – Bingöl Üniversitesi
Sibel Karateke – Beden Eğitimi Öğretmenliği – Bingöl Üniversitesi
ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Kendilerine sunulan imkândan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden öğrenciler, Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz olmak üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç ve Müdür Yardımcısı Murat Gül’e teşekkür ettiler. İlçe MEM Müdürü Ali İhsan Yanılmaz da gösterdikleri bu başarıdan dolayı öğrencileri kutladı ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti.
İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç da “desteklerinden ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali İhsan Yanılmaz’a teşekkür ederim. Ayrıca kursiyerlerimize spor malzemesi veren Solhan Belediye Başkanımız Sayın AbdulhakimYıldız’a, Spor Salonu imkanı Sunan İlçe Gençlik Spor Müdürü Sayın Nafiz Çapın’a ve kursta eğitim veren Sayın Ümit Sekin’e teşekkür ederim” dedi.
Solhanın Sesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat