SON DAKİKA

Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Bu haber 25 Ağustos 2017 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, kurban satış ve kesim yerlerini belirledi. Belirlenen noktalar haricinde kurbanlık satışı ve kesimine izin verilmeyecek.
Bingöl Belediyesi Basın Yayın Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kurbanlık kesimlerinin, mezbahane, Et ve Süt Kurumu Bingöl Et Kombinası Müdürlüğü’nde, kurbanlık satışlarının ise Kültür Mahallesi kavşağında bulunan il mezbahanesi ile Aşağı Çarşı Sentetik Spor Sahası yanında yapılacağı bildirildi.
Açıklamada, “İlimiz mahalle aralarında çevreyi kirletecek ve rahatsız edecek şekilde gelişigüzel kurbanlık satışına izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımız kurban kesimlerini, belirlenen kurban kesim yerlerinde dini usullere göre, sağlıklı ve hijyenik şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca kendi özel mülk ve bahçelerinde kurban kesen vatandaşlarımızın da, çevreyi kirletmeden ve rahatsız etmeden kurban vecibelerini yerine getirmeleri konusunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir” denildi.
Belediyenin ilgili birimlerinin Kurban Bayramı süresince vatandaşların hizmetinde olacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Belediye olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı sorunsuz olarak bayram havası içerisinde geçirebilmeleri için başta zabıta, temizlik, buca vestel servisi İtfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekiplerimiz olmak üzere tüm belediye olarak Kurban Bayramı süresince hizmet verilecektir. Vatandaşlarımız Kurban Bayramı süresince 0.426 213 12 18 nolu ve ALO 188 nolu telefon hattından belediyemize ulaşabilirler. Tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı huzur ve sağlık içerisinde, tam bir bayram havasıyla geçirmelerini niyaz ederiz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat