SON DAKİKA

Tavz Der 4. Bayramlaşma Programı Belli Oldu

Bu haber 23 Ağustos 2017 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı bu yıl Kurban Bayramının 3. günü Tavz Köylerinden Momedan’da yapılacak.

Geçtiğimiz yıl Bingöl, Muş, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerden 3 bini aşkın vatandaşın katıldığı ve Binekli köyünde yapılan program, bu yıl Momedan Köyü Pertak Mezrası’nda (Şeyh Momed) yapılacak.


Bayramlaşma programının her yıl farklı köylerde yaptıklarını belirten Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, “bu yıl yönetim kurulumuz ile birlikte incelemeye gittiğimiz Momedan Köyü’nün Pertak Mezrası’nda (Şeyh Momed) karar kıldık. Bayramın 3. Günü yapacağımız programa tüm gönüldaşlarımızı davet edyoruz.“ dedi.
Bu yıl 5 bin kişi ağırlamayı düşündüklerini belirten, Başkan Tezel, “Bizim gayemiz toplumu bayramlarda bir araya getirmek ve eski geleneklerimizi devam ettirmektir. Geleneksel hale getirdiğimiz bayram programlarımızın bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece de bu geleneğimizi bozmadan her yıl bayramlaşma programları düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat