SON DAKİKA

Belediye Yangında Zarar Gören Binayı Onaracak

Bu haber 22 Ağustos 2017 - 18:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, İnönü Mahallesi’ndeki boş bir alana yığılan inşaat tahtalarının tutuşması sonucu zarar gören binayı onaracak.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 21 Ağustos 2017 Salı akşam saatlerinde İnönü Mahallesi şehir terminali yanındaki boş alana konulan tahtaların kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilmesi sonucu meydana gelen ve büyük paniğe neden olan yangın sonrası, bölgede incelemelerde bulundu.
İlgili birimlerden zayiat hakkında bilgi alan Başkan Barakazi, Mahalle Muhtarı Sait Baraç ile semt sakinlerinin sıkıntı ve taleplerini de dinledi.
Daha sonra yangının çıktığı alanda incelemelerde bulunan Barakazi, burada gazetecilere açıklamada bulundu.
“Zarar gören binanın zayiatı giderilecek”
Yangının meydana geldiği alana yakın bulunan binada maddi zarar oluştuğunu belirten Barakazi, “Boş bir alanda istiflenen inşaat tahtalarının tutuşması sonucu yangın meydana geldi. Vatandaşlarımızın ihbarı üzerine itfaiye ekiplerimiz derhal olay yerine intikal ederek yangına müdahale etmeye başladı. İtfaiyemize, Genç Belediyesi, Ilıcalar Belde Belediyesi, Tugay Komutanlığı, Emniyet ve AFAD ekipleri de destek verdi. Sağlık çalışanlarımız hazır bir şekilde bekledi, dumandan etkilenenleri anında hastanelere ulaştırdı. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren alanda bulunarak çalışmaları koordine ettik. Alevlerin yükseldiği alana yakın bir bina güvenlik gerekçesiyle boşaltılarak, soğutma işlemi yapıldı. Bir yandan çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılırken, diğer yandan alevlerin binaya sıçramaması için mücadele verildi. Uzun uğraşlar sonrası alevler kontrol altına alındı ve yangın tamamen söndürüldü. Yangın söndürme çalışmalarında emeği geçen tüm birim ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Binanın bir cephesinde maddi zarar oluştu. Bugün burada incelemelerimizi yaparak, gerekli talimatları verdik. İlgili birimizden görevlilerimiz gelerek incelemelerini yapacak ve en kısa sürede binanın zayiatı giderilecek.” diye konuştu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat