SON DAKİKA

Bugün Son Başvuru Yapmayı Unutmayın

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 14:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

600 binden fazla üniversiteli gence barınma hizmeti sunan ve beslenme yardımında bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yeni eğitim öğretim dönemi için 14 Ağustos’ta almaya başladığı yurt başvurularını bugün tamamlıyor.
KYK yurt başvuruları için geri sayımın başladığı şu saatlerde, gençlerin ve ailelerin ilk tercihi olan KYK yurtlarına başvuru yapmak isteyen öğrenciler için son tarih 20 Ağustos saat 23:59.
Bu tarih itibariyle başvuru sürecinin tamamlanması nedeniyle öğrencilerin başvurularını eksiksiz ve doğru olarak tamamlamaları gerekiyor.

Kimler başvuru yapabilir?
2017-2018 öğretim yılında ÖSYM ile ilk defa bir yükseköğretim programına başlayan hazırlık veya 1. sınıf öğrencileri ile 30 Haziran 2017 tarihinden önce herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimine devam eden ön lisans/lisans ara sınıf öğrencileri yurt başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Öncelikli öğrenciler
Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılıyor. Bu nedenle başvuru sırasında özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin, yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine mutlaka teslim etmeleri gerekiyor.
İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

7/24 çözüm merkezi
Başvuru sırasında öğrencilerin yaşayabileceği sorunlara anında çözüm bulmak için 7/24 hizmet veren KYK KİM (Kurumsal İletişim Merkezi) başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde. Sorun yaşayan öğrenciler, 444 1961 numaralı çağrı merkezinden ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK üzerinden sorularına cevap bulabilecek.

Başvurusu ileri bir tarihte alınacak olanlar
2017-2018 eğitim öğretim dönemi için 30 Haziran 2017 tarihinden sonra bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yerleşecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı olan veya kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin yurt başvuruları ileri bir tarihte başlayacak.
Başvuruya ilişkin tüm bilgilere http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.
 

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat