SON DAKİKA

Belediyeden 2 Yıllık Toplu İş Sözleşmesi

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 13:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında belediyede çalışan 15 işçinin özlük hakları için yüzde 8+8 zamlı toplu iş sözleşmesi yapıldı. Sözleşmeyi taraflar adına Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ve Hizmet-İş Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır imzaladı.
Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ile Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ve sendika yöneticilerinin katıldığı imza törenine 2017-2019 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi belediyede çalışan 15 kadrolu işçileri kapsıyor. Çalışanların sosyal haklarının yanı sıra maaşlarında da iyileştirme sağlayan sözleşmede birinci yılda taban ücret ile sosyal haklarda yüzde 8, ikinci yılda da taban ücret ile sosyal haklarda yüzde 8 olacak şekilde 2 yıllığına anlaşma sağlandı.
Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır imza sonrası yaptığı açıklamada, yapılan sözleşme ile Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan hiç bir zaman işçilerimizi mağdur etmediği, verdiği zam oranı ile işçilerin hem maaş hem de sosyal haklarını iyileştirdiğini belirterek memleketin böyle insanlara ihtiyacı olduğunu söyledi.
Kalır: “Toplu sözleşmemiz 2 yılda bir imzalanıyor. Birinci yılda taban ücret ile sosyal haklarda yüzde 8, ikinci yılda da taban ücret ile sosyal haklarda yüzde 8 olarak anlaşma sağlanmıştır. Bu anlaşma ile sizlerin huzurunuzda çalışanlarımız ile başkanımıza minnettarız.  Hiçbir zaman işçimizi mağdur etmedik. Gününde haklarını ödedik. Burada Başkanımız diğer bazı belediyeler gibi gecikerek değil de günüde haklarını ödüyordur.  Bu duyular ile Hizmet-İş Genel Merkezimiz adına, Şube Başkanlığı olarak ve çalışanlarımız olarak teşekkürlerimi kendilerine sunarım. Her zaman uyum içinde çok güzel karşılanmışızdır. Her zaman böyle insanların çıkması, memleketi idare etmesine ihtiyacımız vardır.” dedi.
“DAHA İYİ BİR GENÇ İÇİN BU SÖZLEŞME EMİNİM Kİ KARŞILIĞINI GÖRECEKTİR”
Genç Belediyesi adına sözleşmeyi imzalayan Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, ‘Daha iyi bir gelecek için daha iyi bir Genç için yaptığımız bu toplu sözleşme eminim ki karşılığını görecektir’ diyerek şöyle konuştu:
“Genç Belediyesi işçi çalışanları öteden beri Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile çalışmaktadır. Önümüzdeki 2 yıl için sözleşmeyi imzaladık. Belediye olarak imkanlarımızı zorladık. Azami verebileceğimizi vermeye çalıştık. Gerek ilimizde olsun gerek çevre illerde olsun inanıyorum ki bizim işçilerime verdiğimiz rakam tüm işçilerin aldığı rakamın çok çok üstündedir. Tabii ki çok rakam vermek popülizm olmamalı. İşçilerimizde bu verdiğimizin rakamın kadrini bilmesini istiyoruz. Karşılığını vermesini istiyoruz. Daha iyi bir gelecek için, daha iyi bir hizmet, daha iyi bir Genç için bu yaptıklarımız eminim ki karşılığını görecektir. Ben sendikamıza işçilerin hakları konusundaki hassasiyetlerini için teşekkür ediyorum. İşçilerimize de sağlık ve başarılar diliyorum. Aynı zamanda da onlardan daha çok çalışma ve gayret etmelerini bekliyorum”

 

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat