SON DAKİKA

Solhan'da 123 Mülteci Yakalandı

Bingöl’de jandarma ekiplerince yapılan yol kontrolleri sonucunda 123 kaçak göçmen yakalandı.

Bu haber 19 Ağustos 2017 - 9:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de jandarma ekiplerince yapılan yol kontrolleri sonucunda 123 kaçak göçmen yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, dört minibüs içerisinde bulunan 90 Afganistan, 18 Pakistan, 14 Irak, 1 Miyanvarlı olmak üzere 123 kaçak yolcu Muş istikametinden gelerek Ankara istikametine giderken, Şeref Jandarma Karakol Komutanlığınca oluşturulan kontrol noktasında güvenlik görevlilerince yakalandı. Yasa dışı göç ile mücadele kapsamında gözaltına alınan 32’si çocuk, 123 kaçak göçmenin karakoldaki işlemleri sürerken, otobüs şoförleri hakkında adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi. Güvenlik güçleri kontrolünde Solhan ilçesine getirilen mülteciler hakkında idari ve yasal işlemlerin yapıldığı öğrenildi.
Solhan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş 123 mültecinin tutulduğu Solhan kapalı spor salonunu ziyaret ederek bilgi aldı. İlçe kaymakamının duyarlı davranışı ve talimatıyla güvenlik güçleri tarafından okul pansiyonuna yerleştirildi. Yardım kuruluşları İHH ve Umut kervanı tarafından süt, çocuk bezi, ıslak mendil, mama, meşrubat, sabun ve giyim yardımında bulunuldu.
İçlerinde hasta çocuk ve yaşlıların bulunduğu mülteciler ilçede kaldıkları süre zarfında sıcak suyun olduğu, kendilerini evlerinde hissedebilecek bir ortamda güvenlik güçlerin kontrolünde tutuluyor.
Kaynak: Kamuexpress.com

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat