SON DAKİKA

“Kardeş Şehir Bingöl” Heyeti Gümüşhane’ye Gitti

İçişleri Bakanlığı himayesinde Gümüşhane ile Bingöl illeri arasında gerçekleştirilen ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri, basın mensupları ve kanaat önderlerinden oluşan Bingöl heyeti Gümüşhane’ye gitti.

Bu haber 17 Ağustos 2017 - 14:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı himayesinde Gümüşhane ile Bingöl illeri arasında gerçekleştirilen ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri, basın mensupları ve kanaat önderlerinden oluşan Bingöl heyeti Gümüşhane’ye gitti.
Balyemez Konağı önünde Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Gümüşhane-Bingöl Kardeşlik Köprüsü Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, kurum müdürleri, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri ve basın mensupları tarafından karşılanan heyetle akşam yemeğinde bir araya gelen Gümüşhane Valisi Okay Memiş, burada yaptığı konuşmada, “Bingöl’den gelen değerli kardeşlerime hoş geldiniz diyorum. İçişleri Bakanlığımızın iller arasındaki koordinasyonu artırmak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmek maksadıyla başlatmış olduğu bu organizasyonla ilgili bana İçişleri Bakanlığında başka bir il söylemişlerdi. Ben, Gümüşhane’yle eşleştirilecek ilin Bingöl olmasını rica ettim. Çünkü ben Bingöl’ün Genç ilçesinde aramızda gönül bağı var. Mümkün olursa orası olsun dedim. Sağ olsunlar Bakanlıkta bizi kırmadılar. Bingöl ile Gümüşhane eşleşti. Bir kaç gün de olsa sizleri burada misafir etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Kendisini adeta bir Bingöllü, Gençli gibi hissettiğini dile getiren Vali Memiş, “Genç’te görev yaptım ama Genç Bingöl’de ekonomik ve siyasi yönden çok etkin bir kenttir. Diğer ilçeleri de hepsi gerçekten bizim için çok değerli memleketlerdir. Aslında Gümüşhane ile ortak kaderi olan da bir yerdir. Gümüşhane’yi de gördünüz böyle dağların arasında, çok engebeli bir arazide, zor coğrafi şartlarda yaşayan insanların oluşturduğu bir yerdir. Gümüşhane insanı ne kadar milliyetçi, ne kadar vatanperverse, Bingöl insanı da en az Gümüşhane insanı kadar vatanperver, milliyetçi ve çok namuslu insanlardır. Buna bizzat orada yaşamış olan bir kardeşiniz olarak şahitlik ederim. Onun için inşallah sizleri bu kısa süre içerisinde iyi ağırlamaya gayret edeceğiz.” diye konuştu.
Kısa süre içerisinde kendilerinin de Bingöl’ü ziyaret edeceklerini kaydeden Memiş, “Kısa süre içerisinde 2 kent arasında çok güzel bir köprü olacağına inanıyorum. İnsanların karakterini biliyorum, insanların doğasını biliyorum. İnsanların doğasını tanıdığım için çok hayırlı bir paylaşım olacak inşallah. Maksadımız burada sizleri mümkün olduğu kadar iyi şartlarda ağırlamak. Bu ülke hepimizin. Bu ülke 81 vilayetiyle bölünmez bir bütün. Bu bölünmez bütünlük için büyük mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi verirken de şehitler veriyoruz. Ben bu vesile ile vatanın bölünmez bütünlüğü için şehadet mertebesine erişen bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnşallah güzel vakit geçirirsiniz. Ben de birçok aşamasında sizlere eşlik etmeye gayret edeceğim. Dostlarımızla biraz hasbihal etme şansını bulacağız. Tekrardan hepinize hoş geldiniz, başımız gözümüz üstüne diyorum.” şeklinde konuştu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat