SON DAKİKA

Veysel Eroğlu Elazığ'a Geçti

Bingöl ve Tunceli’deki programların ardından Elazığ’a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ejder Açıkkapı, Ömer Serdar, Tahir Öztürk ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı. Bakan Eroğlu’na, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş da eşlik etti.

Bu haber 16 Ağustos 2017 - 22:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ’da yatırımları planlanan 227 Milyon TL tutarında 7 tesis ile çok sayıda müteferrik tesisin temel atması için Bingöl’den Elazığ’a geçti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ Valiliğine gelişinde Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı ve Ömer Serdar ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.
Valilik Şeref Defterini imzalayan ve Valilik Makamında Vali Kaldırım’ı ziyaret eden Bakan Eroğlu daha sonra bir açıklama yaparak Elazığ ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Elazığ’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu ve kendisinin de Elazığ’a karşı bir gönül bağı bulunduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, Elazığ’da Elazığlıların hasretle bekledikleri 7 önemli tesisin temelini atacaklarını söyledi. Bu tesislerin en önemlisinin hasretle beklenen Uluova Sulama Projesi olduğunu, yapılacak sulama projesi ile Uluova’nın çok modern bir sulama sistemi ile suyla buluşacağına değinen Bakan Eroğlu, yine DSİ tarafından işlemleri yürütülen 5 önemli tesisin daha temelini atacaklarını, Orman genel Müdürlüğü ile Milli Parklar Genel Mdürülüğü tarafından yapılacak çok sayıda tesisinde başlangıcını gerçekleştireceklerini söyledi.
Murat Havzası Projesi ile Bakanlığın diğer birimlerinin gerçekleştirdiği önemli yatırımlar ile Elazığ’da 2017 ve 2018 yıllarını yatırımda hamle yılı ilan ettiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, Elazığ’a elleri boş gelmediklerini, temeli atılacak tesislerin haricinde 58 Milyon TL tutarında16 yeni yatırım müjdesini vereceklerini söyledi.
Bakan Eroğlu Elazığ’ın içme suyunu sağlayacak olan Hamzabey Barajının hızla tamamlandığını ve 21 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açılışının yapılacağını da duyurdu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat