SON DAKİKA

Solhanlı Gençlerden Konuşan Bariyerler Projesi

Solhanlı Gençler, ‘Konuşan Bariyerler’ isimli proje hayata geçirdiler. Güvenlik nedeniyle yol kenarına konulan bariyerleri boyamak suretiyle hayata geçirdikleri proje ile gündeme gelen Solhanlı Gençler, amaçlarının boş beton bloklarda psikolojik olarak daha iyi bir algı oluşturmak olduğunu belirttiler.

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 12:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 
Solhanlı Gençler Furkan Tunç ile Fırat Kopan, güvenlik amacıyla yol kenarlarına konulan beton blokları boyamak suretiyle “Konuşan Bariyerler” adlı projeyi hayata geçirdiler. Hayata geçirilen proje kapsamında bariyerler boyanıp Türk Bayrağı ve Türkiye Haritası çizildi.
Güvenlik amacı ile konulan beton blokların boyamak suretiyle güzel bir algı oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Tunç ve Kopan, yaptıkları çalışma hakkında şu ifadeleri kullandılar: “Konuşan Bariyerler” Adlı projemize başlama amacımız, bariyerlerin göze görünmemesi ve halkı psikolojikmen etkilemesidir. Psikolojik etkileme derken; bölge haklının daha önce bu tür güvenlik ve savunma amacını güden bariyerleri görmemesidir. Bizler de bu bariyerleri boyayıp resimlerle şekillendirerek bu kanının oradan kalkacağı durumunu düşündük ve böyle bir kararın altına imzamızı attık. Görüşlerimizi kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’a sunduk.  Kendileri de bu durumu olumlu karşıladılar ve ardından Solhan Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’ın da görüşlerini alarak projeye ilk adımımızı attık. Bu durum neticesinde projeye Kaymakamlığımız ve Belediyemizin ortak desteğini alarak başladık. Projemize destek sunan ve emek veren herkese teşekkür ederiz.”
Kaynak: Solhanın Sesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat