SON DAKİKA

Milli Eğitim Müdürü Ek Tercihler Konusunda Uyardı!

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 10:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, TEOG sınavı hakkında açıklamalarda bulundu.
Yüzbinlerce öğrencinin meraklı bekleyişinin geçtiğimiz günlerde sona erdiğini belirten Engin, “MEB, TEOG Lise tercih sonuçlarını adayların erişimine açtı. Yerleştiği okulu değiştirmek isteyen, tercih yapmayan ve açık liseye yerleşen öğrenciler nakil başvurularını 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar e-okul sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Öğrenciler boş kontenjanlara e-okul sisteminden ulaşabileceklerdir” dedi
YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK
Engin; “Öğrenciler 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Yerleştirmeye esas nakiller, YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçlarının birincisi 18 Ağustos, ikincisi 25 Ağustos ve üçüncüsü de 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir. Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları, “www.meb.gov.tr” adresinden öğrenilebilecek.” dedi.
TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ
“8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda okul kontenjanlarına göre YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacaktır.” diyen Engin açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecektir. Ancak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri TEOG kılavuzunun 1.7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir. 14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacaktır. Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde 3 (üç) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirilmeleri yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.”
Engin; “Tercih yapmayan ve açık liseye yerleşen öğrencilerin ilçelerdeki boş kontenjanları tercih etmeleri halinde rahat bir şekilde örgün eğitim kurumlarına yerleşebileceklerini ve barınma problemi yaşamayacaklarını dikkatinize sunar tüm öğrencilerimize ortaöğretim sürecinde başarılar dilerim” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat