SON DAKİKA

Girişimci Adayları Organize Sanayiyi Gezdi

Bingöl Belediyesince düzenlenen girişimcilik kurslarında eğitim gören kursiyerler, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları gezerek yatırımlar hakkında bilgi aldı

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesince düzenlenen girişimcilik kurslarında eğitim gören kursiyerler, organize sanayi bölgesindeki fabrikaları gezerek yatırımlar hakkında bilgi aldı.
Bingöl Belediyesi ve KOSGEB Bingöl İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarında eğitim gören 30 kursiyer, organize sanayi bölgesini ziyaret etti.
Burada Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Nurallah Çiftçi tarafından karşılanan kursiyerler, faal durumda olan fabrikaları ziyaret ederek yatırımcılardan bilgi aldı.
Ziyaret sonrası düzenlenen toplantıda OSB hakkında kursiyerlere bilgi veren Çitfçi, 41 parselden oluşan bölgede 21 fabrikanın aktif olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.
Devletin girişimcilere büyük fırsatlar sunduğunu ifade eden Çiftçi, “eğitimlerinizi tamamladıktan sonra belgelerinizi alacaksınız. Bu belgeleri değerlendirerek, devletin sunduğu fırsatları değerlendirmenizi umuyoruz. KOSGEB kanalıyla sağlanan desteklerden veya yakın zamanda hayata geçirilecek cazibe merkezleri programından girişimcilik belgelerinizle faydalanabilirsiniz” diye konuştu.
Kurs eğitmeni Suat Çiçin ise, girişimci adaylarının iş hayatını daha yakından tanımaları ve Bingöl’de yapılan yatırımları yakından incelemeleri amacıyla gezi programı düzenlediklerini söyledi.
Girişimci adaylarına iş sahası oluşturmak için girişimcilik kursları düzenlediklerini ifade eden Çiçin, şunları söyledi: “Bingöl Belediyesi olarak bu ay dört ay girişimcilik kursu düzenledik. Bunlardan ikisi tamamlandı ve girişimci adaylarımız belgelerini aldı. Yıl içerisinde düzenlediğimiz kurslara katılarak belge sahibi olan 50 girişimci adayı iş sahibi oldu. Bütün girişimci adaylarımızın devletin sağladığı desteklemelerden faydalanmasını umuyoruz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat